Wpis z mikrobloga

Przeszedłem na dietę keto 28 sierpnia. Jednak 3 dni pózniej zjadłem za dużo WW. Dziś jest piąty dzień gdzie starałem się naprawić wcześniejsze błędy i starać się trzymać te 20g WW. Jednak od 2 dni praktycznie nie mogę zasnąć. Z godzinę leżę i myślę, gdzie wcześniej zasypiałem bez problemu. Dzisiaj dodatkowo budziłem się mniej więcej 3 razy.

To jeszcze + zmęczenie od 2 dni dałoby się przeżyć. Ale mam coś takiego, że jak się położę, mam wyczuwalne tętno. W sensie czuje jak mocniej mi bije serce, miarowo ale jednak przeszkadza mi to dodatkowo w zaśnięciu.

Poczytałem kilka artykułów i ciut się przestraszyłem więc doładowałem dziś więcej węgli, jednak zamiast poprawy (po mleku z chia i cukrem) doszły wzdęcia i burczenie w brzuchu i jakoś nie specjalnie dobrze się czułem. Wzmógł mi się jednak apetyt i jak do tej pory zjadłem ponad 2k kalorii tak teraz jeszcze wypiłem śmietanę 30% 100ml, wodę z solą i czuje się w dobrze.

Pytanie tylko czy ktoś miał podobne objawy i da się to przetrwać? Czy może za wielki szok dla organizmu i to nie dla mnie?

Przeszedłem na tę dietę ze względu na refluks gardłowo-krtaniowy i wydaje mi się, że chyba się polepszyło, jedna noc była tragiczna bo paliło jak nie wiem ale tak to w miarę.

Co robić dalej?

Codzienny bilans makro: https://docs.google.com/spread...

#keto #ketoza #ketoadaptacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@NEiTAN7 dieta ketogeniczna to przede wszystkim stałe niski poziom insuliny ale też redukcja stanów zapalnych do minimum. Produkty mleczne typu śmietana powodują powstawanie stanów zapalnych, radzę z nich zrezygnować przynajmniej na okres adaptacji. Żadnych cukrów, zero. Mleko, śmietanę odstaw. Jak się gorzej poczujesz to po prostu trzeba to przetrzymać. Wypij sobię wodę z solą i cytryną, suplementuj magnez + potas.
Nie odpuszczaj - warto ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Fallenzgr: dziwne wczoraj link działał.. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OQRZhowWIP1agKBESUcAsWeBMwn7d9V0auvej7Zi3Kg/edit?usp=drivesdk
@bbkon: co do cukrów to tylko słodziki w pierwsze dwa dni używałem i to dosłownie po 5 tabletek max, na erytrol się przerzucam całkowicie
Bardziej mnie martwi właśnie to, że serce mi siadzie, bo wczoraj jak węgle doładowałem, wypiłem te śmietankę i wodę z solą i czułem się jakby mnie ktoś paliwem rakietowym doładował przez godzinę mniej więcej. Dodatkowo znowu euforia jak w 3
  • Odpowiedz