Wpis z mikrobloga

Spotykacie się z tym, że ktoś wchodząc do wagonu metra mówi "dzień dobry"?

Właśnie jadę, wchodzi jakaś kobitka, mówi dość wyraźnie "dzień dobry" i idzie usiąść.

Nie wariatka, normalna korpo babka koło 30 dobrze ubrana.

Dawno nie jeździłem metrem, może coś się zmieniło. Powinno się witać z wszystkimi po wejściu?

#warszawa #metro #savoirvivre
  • 74
  • Odpowiedz
  • 41
@Radek41 Zgodnie z zasadami kulturalnego zachowania się powinno się przywitać w każdym nowym miejscu, do którego wchodzimy, niezależnie od tego, czy to pociąg, przychodnia, czy kino.
  • Odpowiedz
@Radek41: @nvmm: witamy się z osobami z którymi wchodzimy w interakcję. Nie wchodzisz do restauracji i nie pozdrawiasz całej sali, tylko witasz się z kelnerem oraz znajomymi przy Twoim stoliku. Tak samo nie witasz w urzędzie wszystkich którzy tam siedzą tylko urzędnika z którym będziesz załatwiał sprawę, albo w sklepie nie wszystkich klientów a co najwyżej kasjera. Już nie mówiąc o krzyczeniu w kinie "dobry wieczór" do całej sali. Witając
  • Odpowiedz
@nvmm: czyli wkrótce będzie to wydało tak, że na każdej stacji będzie
Osoba wsiada: - Dzień dobry
Reszta pasażerów: - Dzień dobry
Następna osoba wsiada: - Dzień dobry
Reszta: - Dzień dobry
itp? xD

@Mirkosoft: faktycznie, jak ktoś próbuje być tak na siłę uprzejmy w miejscu publicznym - mimo że nie będzie wchodził ze mną w interakcję - to mnie to aż irytuje

z tym metrem to aż człowiek czuje
  • Odpowiedz
@Radek41: Zawsze są jakieś wyjątki :) akurat w poczekalni najczęściej witamy się po to aby zapytać kto jest ostatni w kolejce. Mimo że tylko w tym jednym zdaniu ale zwracamy się do wszystkich zebranych - więc ze wszystkimi się witamy na raz. Czasem, jeżeli wyraźnie widać kto jest ostatni możemy zwrócić się do tej jednej osoby, przywitać i upewnić że będziemy za nią w kolejce. Ale wtedy należy się do niej
  • Odpowiedz
@Radek41: jak przy wejsciu do windy, mówi się dzień dobry, tak przy wejściu do metra nie musi to być czymś złym. Ja na przyklad wysiadając z autobusu od strony kierowcy mówię "dziękuję" albo "do widzenia" mu ;) kultura osobista jest osobista ;)
  • Odpowiedz