Wpis z mikrobloga

@ll_Mario_ll: @niesforna_rita: po co ta spina - skoro często jest zadawane tzn. że narzuca się. IMO można kolekcjonować otwarte - ważne by skompletować te zestawy, nie patrzyłem na kolekcjonerstwo pod względem zachowania wartości - no bo wg mnie zbiera się dla siebie, a nie na sprzedaż (szczególnie lego które nie jest monetą na którą się patrzy ale klockami do układania).
  • Odpowiedz
@Lewo: Czyli idąc dalej tym tokiem myślenia, lego jako nieotwieranej zabawki nie można kolekcjonować? Kolekcjonować można tylko monety i znaczki? Bzdura. Każdy przedmiot kolekcjonerki ma wartość uznaniową. Będąc w sklepie nie zapłacisz zarówno 100zl banknotem z 85 roku, jak również setem lego nie zapłacisz :) i to kolekcja i to kolekcja, i to ma wartość uznaniową i to ma wartość uznaniową.
  • Odpowiedz
@niesforna_rita: chyba poszedłeś innym tokiem myślenia. Po prostu nie patrzyłem na to w ten sposób - dla mnie kolekcjonerstwo to cel zebrania wszystkiego - tak jak kiedyś wymieniało się karteczkami, tazosami czy pokemonami.

Ale dopuszczam myśl, że można chcieć mieć przy okazji drugą kolekcję nieotwieraną/nową - dla większej wartości uznaniowej czy satysfakcji, że udało się zebrać trudniejsze do osiągnięcia okazy.

Po prostu nie sądziłem, że jak to określiłeś "jesteś zajebiście
  • Odpowiedz
@Lewo: Coś w ten deseń, chciałbym zebrać wszystkie sety z serii pirates, castle, western w stanie MISB, używane mam prawie wszystkie już. Szukanie misbow to również całkiem niezła zabawa i sporo ciekawych ludzi się poznaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz