Wpis z mikrobloga

Mam taką ankietę dla #trojmiasto i dlatego prosiłbym by tylko te osoby brały w niej udział.

Czy ktoś z was, lub waszych znajomych (różowe paski bo niebieskie chyba nie mogą), albo i wasza kochana połówka ma problem z tarczycą i choruje na Hashimoto?

Co to jest Hashimoto?

Nazwa „choroba Hashimoto” pochodzi od nazwiska japońskiego chirurga dr Hakaru Hashimoto, który w 1912 roku opisał 4 przypadki tej choroby. Choroba Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym. W normalnych warunkach układ immunologiczny chroni organizm przed zakażeniami. W tym przypadku natomiast w wyniku nieprawidłowego pobudzenia układu immunologicznego dochodzi do powstawania przeciwciał przeciwko własnej tarczycy. Powoduje to przewlekłe niebolesne zapalenie tarczycy, powoli (przez lata) niszczące ten gruczoł i prowadzące do zmniejszenia produkcji hormonów.



#gdynia #sopot #gdansk #tarczyca #hashimoto

@Kremowka_z_Wadowic: @suqmadiq2ama: @MailToGo: Ankiety mi nie dodało :( wrzucam jeszcze raz ale tym razem sprawdzę czy ją doda, przepraszam najmocniej.

Czy ktoś z was lub waszych znajomych choruje na Hashimoto?

  • Tak 69.5% (82)
  • Nie 22.0% (26)
  • Nie wiem 8.5% (10)

Oddanych głosów: 118

  • 9