Wpis z mikrobloga

Hej,

mam pytanie do tych wszystkich z was, ktorzy wykonczenie/remont mieszkania/domu maja za soba.
Czy kupowaliscie rzeczy w marketach typu Leroy/Obi/Castorama?
Jak te markety wygladaja cenowo/jakosciowo?
Zamawialiscie cos online? Czy warto drozsze elementy kupowac online, czy tez roznica cen w sklepie, a online sa znikome?
O jakich materialach zapomnieliscie w sporzadzaniu calkowitego kosztorysu wszystkich materialow?

#remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tertex: w marketach budowlanych tylko jakies p------y typu farba, fuga jakis walek, pedzelek. Materialy budowlane typu cementy, kleje, tynki, gladzie, regipsy, grunty w skladach budowlanych. Armatura lazienkowa, plytki w sklepach plytkarskich. Panele w sklepie z panelami, drzwi w sklepie z drzwiami, grzejniki w sklepie hydraulicznym.

Z internetu zamawialismy tylko kilka rzeczy - kontakty, plytki na korytarz - transport paletowy jest drogi i oplaca sie tylko przy duzych ilosciach.

Ogolnie poswiecolem
  • Odpowiedz
Czy warto drozsze elementy kupowac online, czy tez roznica cen w sklepie, a online sa znikome?


@tertex: To zależy od konkretnych materiałów - jak wszędzie. Na samych kafelkach można sporo zaoszczędzić jak kupi się je przez neta, ale w ciemno kupić nie ma jak i nie ma też doradcy. Nie wydaje mi się żeby w tej branży było jakkolwiek inaczej niż w każdej innej.

O jakich materialach zapomnieliscie w sporzadzaniu calkowitego kosztorysu wszystkich
  • Odpowiedz
@pablo397: a to ciekawe. Myslalem, ze ceny plytek/paneli/drzwi w marketach jednak beda nizsze niz w specjalistycznych sklepach. A wiesz moze jak to jakosciowo wyglada?
  • Odpowiedz
@McRancor: > Masa pierdółek, p----------w i innych takich. Nie policzyłem narzędzi które mocno niektóre sprawy ułatwiają, kompletnie nie trafiłem z ilością kabli itp. Mało tego - w trakcie wykańczania oryginalne plany są często zmieniane i tego też nie oszacujesz.
Ale tego bylo az tak duzo, ze trzeba dodac jakas konkretna kwote do kosztorysu?

@pablo397: Jesli zas chodzi o plytki/panele/itp. to powiedzmy przy metrazu pokoju 15m2, ile bedzie potrzebne
  • Odpowiedz
Hej,


mam pytanie do tych wszystkich z was, ktorzy wykonczenie/remont mieszkania/domu maja za soba.

Czy kupowaliscie rzeczy w marketach typu Leroy/Obi/Castorama?

Jak te markety wygladaja cenowo/jakosciowo?

Zamawialiscie cos online? Czy warto drozsze elementy kupowac online, czy tez roznica cen w sklepie, a online sa znikome?
  • Odpowiedz
@bst: jesli chodzi o transport to i tak trzeba bedzie zaplacic kupujac drzwi, wanne, kabine prysznicowa.
A meble lazienkowe tez brales z marketow?
  • Odpowiedz
Ale tego bylo az tak duzo, ze trzeba dodac jakas konkretna kwote do kosztorysu?

@tertex: Wierciłem otwory pod gniazdka w wielkiej płycie. Dopiero 3 koronka i solidny młot udarowy sprawiły że robota ruszyła - 1000zł na 3 koronki, zarżniętą wiertarkę ogólnego przeznaczenia i solidny młot.

Piła do listew przypodłogowych dzięki której przestała mnie ta robota denerwować + kupione gówniane przez które traciłem nerwy - kolejny 1000zł.

Wyrzynarka i komplet porządnych brzeszczotów którymi ciąłem kilometry drewna - 1000zł (w tym koszt na prowadnice do pilarki która nie
  • Odpowiedz
  • 1
@tertex meble lazienkowe z ikei. Transport z marketow jest dosyc tani. Jak sie kupic pare rzeczy na raz szczegolnie.
  • Odpowiedz
W takim leroy czy castorama mozesz wziąć 10 paczek płytek, walki, kleje itp a potem to co ci zostanie odnosisz z paragonem i dostajesz kasę.
Robiłem tak wielokrotnie. Szedłem do castoramy po wkręty a przy okazji brałem silikon, jakieś gwoździe itd bo nie byłem pewien czy mam w domu. Potem przy kolejnej wizycie odnosiłem to czego nie potrzebowałem. Raz odniosłem cały karton p-----l i dostałem ponad 500zl zwrotu ;)
  • Odpowiedz