Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Nie wiem co robić, nie chce mi się bez celu krążyć po lekarzach bo i tak się pewnie niczego nie dowiem. Od lat mam problem ze szpotawymi kolanami/piszczelami. Po prostu są krzywe. Mam przez to sporo problemów bo bolą mnie nogi gdy chodzę, głównie kolana i udo lewej nogi. Czasami jest mi tak ciężko utrzymać równowagę idąc ulicą, że zataczam się jakbym był pijany. Krępuje mnie to, spotkałem się też z niemiłymi komentarzami ze strony rówieśników. Do tego odnoszę wrażenie, że z każdym miesiącem ta wada się pogłębia. Wydaje mi się, że nie da się z tym już nic zrobić oprócz operacji która pewnie jest kosztowna i bolesna bo problem raczej nie leży w tym jak układam nogi czy w napięciu mięśni tylko sama kość piszczelowa jest wygięta. Czy są tu osoby które mają podobny problem i się go pozbyły? Czy mogę skorygować to jakimiś domowymi ćwiczeniami? Proszę pomóżcie bo niszczy to moją pewność siebie, przestałem się ruszać z domu bo spacery już nie sprawiają mi przyjemności tylko ból i irytację. Oczywiście rodzice nie widzą problemu i mówią, że to normalne męskie nogi i że nawet sławni piłkarze tak mają.
#zdrowie #lekarz #ortopedia #nogi #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
źródło: comment_MjYm5Su6Zfqav85kS5ymVkebnabUM0LF.jpg
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Można ćwiczeniami lekko je wyprostować, natomiast bóle już Ci raczej nie ustąpią. Wiem, bo mam podobnie, z tą różnicą, że od 20 lat gram w piłkę. Można to zrobić chirurgicznie, natomiast nie wiem, jak to wygląda z bólem. Najprawdopodobniej masz roztrzaskane biodra - od nich najczęściej bolą kolana.