Wpis z mikrobloga

@martwa_religia Jezus to postać historyczna w która wielu wierzy i ufa. Na pielgrzymkach spotkałem wielu ludzi wierzących którzy byli bardzo pogodni i życzliwi. Normalnym ludziom krzyż nie przeszkadza, tylko neuropkom z razem którzy dostają 5 kopiejek za wpis. Idź płakać w poduszkę. Polska jest i będzie katolicka
  • Odpowiedz
Nie cumplu, religie nie są szkodliwe o ile ich wyznawcy zachowują zdrowy rozsądek, szkodliwi sa ludzie ktorzy chca wepchnac innym swoje poglady.


@martwa_religia: Jak najbardziej się zgadzam. Takie zjawisko jest spotykane wszędzie, nie tylko w "religii". Zawsze się znajdzie osoba, która wykorzysta słabość innych poprzez religie czy niestabilność finansową itp.

A co do Twojej miotaniny o skrajnym ubóstwie, mysle z takiej osobie bardziej niż krzyż w sali sejmowej pomogly by dzialania majace na celu faktyczną fizyczna pomoc takim
  • Odpowiedz
alez ja jestem zadowlony ze moje podatki ida na utrzymanir więźniów! Przeciez Ci ludsie powinni byc odizolowani od spoleczenstwa a jak zrobic to bez wkładu finansowego?


@martwa_religia: To bardzo łatwa sprawa. Wszystkich na odizolowaną wyspę, co miesiąc trochę jedzenia i niech robią co tam chcą.

Za bardzo popłynąłem, ale ja bym tak zrobił. Wszystkich na jedną całkowicie pustą wyspe, bez zwierząt czy owoców i niech tam gniją, albo próbują się
  • Odpowiedz
@martwa_religia: @Fobiczek: Nie ma co się tu kłócić, bo to nie o to chodzi.

nikt sie nie #!$%@? o krzyze w kościołach i w domkach tylko w instytucjach publicznych.


Mnie też to irytuje, ale jak ktoś miesza Politykę z kościołem, to tak się właśnie kończy (ręka rękę myje). To kościół powinien dawać, a nie dostawać. Kościół jest dla ludzi, a nie na odwrót.

Tak samo politycy, to oni
  • Odpowiedz
@Mr_Squno: oczywiście, moja opinia rozni sie jednak od Twojej tym ze jako ludzie, obywatele tego kraju nie mozemy biernie sie godzić z takim stanem rzeczy a próbować go zmienic lub przynajmniej punktowac nieprawidłowości
  • Odpowiedz
a co jesli wśród tych ludzi jest jeden nieslusznie skazany? Mowisz o szlachetnycj rzeczach jak dawanie nadzieji potrzebującym a po chwili chcesz zrobic zwierze z 2 człowieka


@martwa_religia: Miałem oczywiście na myśli tych, co słusznie zostali skazani (twarde niepodważalne dowody).

Mowisz o szlachetnycj rzeczach jak dawanie nadzieji potrzebującym a po chwili chcesz zrobic zwierze z 2
  • Odpowiedz
oczywiście, moja opinia rozni sie jednak od Twojej tym ze jako ludzie, obywatele tego kraju nie mozemy biernie sie godzić z takim stanem rzeczy a próbować go zmienic lub przynajmniej punktowac nieprawidłowości


@martwa_religia: Zgadzam się oczywiście zmieniać z rozsądkiem i ucząc się na błędach. Jednak że widziałbym taką zmianę dopiero za 30-50 lat, taką całkowitą zmianę ( o ile dożyjemy). Początek był lekkim nieporozumieniem i trochę mnie poniosło, ale myślimy
  • Odpowiedz
@Mr_Squno: ja natomiast uważam ze takie zachowania sa wynikiem bledu poznawczego, jestesmy tymi jakimi stworzyl nas świat, lub jakby to powiedział satre egzystencja wyprzedza esencję. A zachowujac sie jak zwierze wobec 2 czlowieka sami sie tym zwierzeciem stajemy. Wiec wydaje mi sie ze skoro uwazamy sie za lepszych os nich to powinnismy sie tak zachowywac i swoim zachowaniem dawac im przykład
  • Odpowiedz
@Benhaler: Jeszcze godła do usunięcia bo ktoś się może czuć Ślązakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak dla mnie to mogą obok jeszcze powiesić gwiazdę dawida i półksiężyc. Guzik mi to przeszkadza a jeśli dla kogoś to ważne to czemu ma nie wisieć?
  • Odpowiedz