Wpis z mikrobloga

@KierownikChoroszczy: bo u nas panuje takie przekonanie, że gospodarstwo to ma być małe lokalne. Najlepiej 3ha i stary ruski ciągnik. Paanie na tych dużych to przemysł a nie rolnictwo kurła ludzi trujo, chemie stosujo.
I jak takie gównorolnictwo ma konkurować z zachodnimi polami które ciągną się kilometrami
  • Odpowiedz
@xqwzyts: Bardziej cwani rolnicy dzierżawią wszystkie pola od małych rolników bo małym nie opłaca się robic więc ich gospodarka się rozpada. Znam rolnika który ma w dzierżawie około 100ha a własnej ziemi ma około 20ha . Komuna zniszczyła polską wieś pieprzone komuchy na pierwszym miejscu stawiały niewydolne pgry a na drugim rolnika. W USA duży rolnik zaczyna się od 300ha a w polsce od 60-80ha w jaki sposób mamy konkurować
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Ty ale wiesz że przed wojna przynajmniej w mojej okolicy 80 ha to bylo minimum a teraz z świeczka szukać takiego rolnika xDD Oczywiście nie dorównamy USA bo polacy sa za głupi ale jak patrze na wsie to tam nie ma rolników sa tylko ludzie ruchający krus pracujący na czarno xD to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać
  • Odpowiedz