Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#banki #bankowosc #lokata #lokaty #oszczedzanie

Hej. Mam obecnie 40k PLN na bgz optima z oprocentowaniem 1,5% w skali roku. Jest jakis rachunek oszczędnościowy który ma lepsze warunki? Albo jakaś dobra lokata?

P.S. Wiem że takie biedapiniondze wykopki zarabiają w 2-3 miesiące ale mimo wszystko fajnie by bylo od czasu do czasu rozeznać rynek lokat/kont oszczędnościowych bo jednak odsetki rzędu 23 zł miesięcznie nie są jakieś imponujące.
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rafal-heros: Obecnie odkładam 2-3k miesięcznie. Nie chce mi się inwestować w kursy które moich zarobków i tak nie podniosą - bo w branży w której pracuję "wyżej #!$%@? nie podskoczysz". Po prostu szukam miejsca gdzie mogę składać pieniądze i ciut na na tym zarobić. Choć zdaje sobie sprawę że dobre czasy dla lokat dawno się skończyły
  • Odpowiedz
@fakjubicz86: Nie myślałeś, żeby jakoś ciekawiej zainwestować te pieniądze? Na Twoim miejscu kupiłbym np. garaż albo piwnicę i wynajmował. Złoto też chyba ostatnio jest dobrym pomysłem, patrząc co się dzieje i co polecają "giganci"
  • Odpowiedz
@fakjubicz86 Patrząc na prognozy inflacji na koniec roku i cały kolejny to chyba lepszą opcją niż lokata byłyby obligacje skarbowe indeksowane inflacją (zawsze pewna marża ponad inflację). Nie spodziewałbym się, że oprocentowanie lokat wzrośnie w najbliższym czasie, prędzej jeszcze bardziej zmaleje, a inflacja rośnie...
  • Odpowiedz