Wpis z mikrobloga

W końcu zwycięstwo ( ͡ ͜ʖ ͡), czas więc na cotygodniową analizę w radośniejszym tonie :D
Ogólnie to spóźniłem się na mecz 22 minuty, bo myślałem, że zaczyna się o 18 xD

Ale to co widziałem przez pozostałe 68 minut (+ czas doliczony) napawa optymizmem. Znów nie było widać na boisku Lipskiego, ale tym razem dlatego, że nie był w pierwszym składzie. W obronie wyglądało to dobrze, chociaż było nerwowo pod koniec meczu, zwłaszcza po tym rzucie karnym (dla mnie mocno dyskusyjny, ale wierzę, że sędzia podjął dobrą decyzję).

Przede wszystkim jednak, w końcu wyglądało to dobrze w ataku. Haraslin na szpicy mnie nie przekonuje, ale tak Peszko jak i Żarko skończyli ten mecz z bramkami więc ta roszada trenerowi wyszła.
Środek pola grał solidnie, nie ma do czego się przyczepić.
Trochę lepiej mógł zagrać Fila, ta sytuacja gdzie dostał żółtą była bardzo głupia (zresztą z Makowskim to samo, ostatecznie bramka dla Piasta wtedy nie padła więc nie mam pretensji).

Czas na oceny:
Kuciak: 8/10
Mladenović: 7/10
Augustyn: 5/10
Nalepa: 6/10
Fila: 5/10
Kubicki: 6+/10
Makowski: 6/10
Łukasik: 7/10
Żarko: 7/10
Peszko: 7/10
Lukasek: 6/10

Zmiennicy:
Sobiech 7/10
Maloca: 5/10
Flavio: Za krótko by go ocenić.

A już za 2 tygodnie ważny mecz u siebie. Gramy z Lechem więc zapraszam wszystkich z #gdansk na ten mecz ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Załączam w grafice fajną tapetę, o którą pytają dziesiątki, nawet setki użytkowników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#lechia
Bartoni - W końcu zwycięstwo (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■), czas więc na cotygodniową analizę w radośn...

źródło: comment_JpHKBkwLmYYW6RnKNNITV5Thb75gAi6Y.jpg

Pobierz
  • 8
@Bartoni: tbh. Zdziwiłem się na początku, gdy zobaczyłem w składzie wyjściowym Mladenovicia, Żarko, Peszko, Haraslina i Filę. Końcówka, jak to zawsze w meczach z Piastem - nerwówka. Lechia nie potrafiła wybrnąć spod pressingu, a ogromną robotę odwalili Augustyn z Kuciakiem.
@ciemna_strona_mocy: Nalepa sprokurował karnego (nawet jeśli jego winy w tym dużo nie było) i te ostatnie kilka minut grał nerwowo. Błażej dobrze grał głową i czyścił solidnie, ale gdyby zawodnicy Piasta nie byli amebami to by wykorzystali jego podanie na czyste pole (2 połowa, jakoś koło 70 minuty pewnie).
Ogólnie obrona była moim zdaniem dziś mniej pewna niż atak, źle nie zagrali Błażej dostał wyjściową. Nalepa trochę lepszą¯\_(ツ)_/¯
@Bartoni: W takim razie inny mecz oglądaliśmy. Gdyby nie karny (nawet w powtórkach nie wiadomo, co było pierwsze) najlepsza obrona od 3 meczy a Ty dajesz 5 i 6 dla stoperów. Powiedz mi kto czyścił środek pola, może Fila czy Mladenovič? Z reszta to są Twoje oceny i ja się z nimi zgadzać nie muszę.
@ciemna_strona_mocy: Ale ja ci się nie każę z nimi zgadzać xd. Moim zdaniem obrońcy nie grali po prostu tak dobrze jak w poprzednich meczach, gdy dzięki nim nie przegrywaliśmy, bądź przegrywaliśmy nisko. Po prostu zagrali poprawnie. Czyszczenie środka pola to jest od nich minimum przyzwoitości, ich podstawowe zadanie więc za samo to nie mogą dostać wyższej oceny. Po prostu, moim zdaniem to nie był mecz taki jak np. ten z Jagą,