Wpis z mikrobloga

@biamiVajs: I co mu "dobry fizjoterapeuta" powie? Zrobi jedynie testy na tkanki w okolicy stawów kolanowych + ew. testy mięśniowe. Tu może coś wyjść (łąkotki, skrócenie mięśniowe), ale nie musi (a to zrobi każdy fizjodebil). Bez diagnostyki obrazowej nie da mu kompletnej przyczyny ani rozwiązania tego problemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poemat: więcej niż ktokolwiek w internecie po filmiku i jeśli nic nie wyjdzie to skieruje go na odpowiedni tor? To chyba nie spotkałeś fizjodebila. Słucham twojej rady.
@biamiVajs: @Kyuumeitai: @deshix: Troche odkopie i zawołam xD
Wyszło że mam konflikt rzepkowo-udowy, jest za bardzo #!$%@? do góry i na zewnątrz. Poradził nie robić głębokich siadów tylko parallel squat max.
Pozwolę wyróżnić sobie @Poemat bo fizjo. Ortopeda zalecił ćwiczenia rozciągające mięsień prosty i kulszowe goleniowe + wzmocnie głowy przyśrodkowej m. czworogłowego. Myślisz że to "wystarczy" czy dorzuciłbyś coś jeszcze?
bestboy120 - @biamiVajs: @Kyuumeitai: @deshix: Troche odkopie i zawołam xD
Wyszło że...

źródło: comment_M6Z8wE7X5ZWapitO4v8BDnfbPCNLnrm5.jpg

Pobierz
@bestboy120: Słaba głowa przyśrodkowa czwórki, nadmierne napięcie pasma biodrowo-piszczelowego, a więc przywrócenie balansu między głową przyśrodkową a głową boczną, rozluźnianie pasma, wzmacnianie pośladkowego wielkiego + praca nad stabilizacją miednicy

1) Na głowę przyśrodkową przed ćwiczeniami na dół ciała jako aktywację VMO rób Poliquin Step Up oraz Hip Thrusty na poślady (jednonóż mogą być jeśli masz dosyć silne)
2) Ćwiczenia na czwórki w wąskim rozstawie + stopy zrotowane na zewnątrz
3) Więcej