Wpis z mikrobloga

Odnośnie #cyberpunk2077

Możliwość modyfikowania ciała jest wpisana czas i miejsce akcji gry. W tym świecie na porządku dziennym są wszczepy, mechaniczne kończyny i elektroniczne wspomaganie zmysłów, dlatego nikt nie powinien mieć problemów z tym, że #cdprojektred usunął opcje wyboru konkretnej płci.

Niemniej jednak...

Do premiery gry zostało nieco ponad pół roku i czy nie będzie to problemem, by dostosować grę do nowych założeń? Jak będą wyglądać interakcje gracza że światem? Jak środowisko będzie reagować na nasze czyny, jak będą się do nas odnosić npc? Jeżeli bezosobowo to uważam tą zmianę na minus. Jeżeli CDP dostosuje linie i drzewka dialogowe w jakiś ciekawy sposób to będzie na plus. Tylko jak dostosować dialogi i interakcje ze świata do tyłu niewiadomych. Jeżeli stworzymy postać o atletycznej, męskiej budowie i kobiecej twarzy z brodą to jesteśmy bardziej facetem czy kobietą? Czy może pomiędzy? Weźmy przykład wątku miłosnego, który może się pojawić w grze (bo jeszcze nie wiemy co w niej będzie). Jak to się będzie miało w takich sprawach. Kolejną sprawą jest to czy zaimplementowanie nowych rozwiązań nie zajmie im zbyt dużo czasu i premiera się nie przesunie.

Jeżeli chodzi o samą decyzję CDP to oceniam na minus. Studio uległo żądaniom ugrupowań lewicowych i to nie jest dobry znak. Z tego punktu widzenia do premiery pozostało całkiem sporo czasu i bóg jeden wie kto jeszcze będzie chciał wywrzeć wpływ na twórcach Cyberpunka. Szkoda, bo CDP tworzyło o sobie opinie studia, które robi co chce i takie gry jakie im się podoba. Szkoda też graczy, których sugestie nie zostały wysłuchane.

Osobiście nie kupiłem preordera. Uznałem, że jest stanowczo za wcześnie, ponieważ coś może się wydarzyć. Na ten moment chyba się nie myliłem.

#gamedev #gamescom #gry
  • 5
@westsider: CDP to pożar w burdelu, ja słyszałem plotki że CP 77 był już gotowy ale ktoś przyszedł i powiedział, że #!$%@?, robimy od nowa. Ma sens, bo pamiętam aferę, że odeszło od nich parę ważnych osób, jakichś creative directorów itd. i rozumiem, że jakby ktoś spuścił np rok-dwa Twojej pracy w kiblu to byś się #!$%@?ł

Ja mam wrażenie, że CP77 będzie taką grą 7/10. Próbującą być AAA ale nie