Wpis z mikrobloga

Jako że orange daje gówniany funbox 3.0 a dekoder ICU100 musi być podłączony pod funboxa po skrętce bo inaczej #!$%@? co jakiś czas (powszechny problem ze sprzętem, w cholerę ludzi ma problemy po wifi) to muszę przenieść funboxa pod TV i puścić skrętkę do mojego pokoju. Druga alternatywa to lepszy router z modemem bo FB 3.0 chyba nie może działać jako bridge aby robił za ONT, a to koszt z 2000 za coś normalnego.

Szukam jakiejś mega cienkiej skrętki jak na pfa którą przeciągnę po mieszkaniu i ukryje pod listwami. może że ktoś ma inny, ciekawy pomysł to posłucham. Może być też płaski.

#orange #icu #informatyka #technologia #siecikomputerowe
WujekRada - Jako że orange daje gówniany funbox 3.0 a dekoder ICU100 musi być podłącz...

źródło: comment_gMOo2Ce9BkOiBG1dfer1KAMbQAjJGa4C.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@majsterV2: Z tym ICU jest tragedia i musi być pod funboxem chociaż w teorii nie powinien. Jak szukałem rozwiązania to wpadłem na wykop sprzed roku z tym samym problemem.
  • Odpowiedz
@WujekRada: Wszystko zależy od konfiguracji sieci.
Możesz skonfigurować router w tryb mostu i adresacja dhcp będzie iść z modemu dostawcy i na bank będzie pingować z palcem wiesz gdzie.
  • Odpowiedz
@Dorhak: Moim zdaniem to najtańsza i najlepsza opcja, od razu powiem, że nie podpisujesz kwitów na 24 miesiące. Pobierasz Smart WiFi Boxa, kiedy chcesz i oddajesz, kiedy chcesz. Dzierżawa jak pisałeś to 10 PLN. Urządzenia PLC ( Powerline ) jest ich mnóstwo na rynku i nie są sobie równe. Co tu pisać, sam wiesz, że za jakość się płaci. Z własnego doświadczeni wiem, że wszystko zależy też od naszej sieci
  • Odpowiedz