Wpis z mikrobloga

@Neil_Edwin_Michael: Ci wszyscy ludzie mają końskie łajno zamiast mózgów. Przecież koń jest stworzony do takich prac, mój dziadek przez kilkanaście lat używał konia do prac polowych, dbał o niego jak o syna i nic mu nie było, a ludzie uważają, że dla tego zwierzęcia pociągnięcie na furze kilkadziesiąt osób to jest jakiś wysiłek xDD

Edit. Z tego co wiem (niech mnie ktoś kto się na tym zna poprawi jeśli się mylę)
@kezioezio: Huhu, mamy tu wybitnego koniologa XD Jego dziadek używał konia, który nigdy nie zemdlał. Wniosek: wszystkie konie mogą tyrać o każdej porze roku, przez wiele godzin i niezależnie od stażu, warunków hodowli czy przetrzymywania. Bo przecież jest do tego stworzony. Tak jak człowiek jest stworzony, żeby pracować, a tu jeden debil padnie na zawał w wieku 40 lat, drugi na raka wykopyrtnie przed 30-tką. No #!$%@? to takie :D
@kezioezio: No tak, koń jest stworzony do prac polowych i jak nie ciągnie to choruje. Tylko na polu ciągnie pług po prostym. A nie "dorożkę" z kilkoma ludźmi, która waży kilka razy tyle. I pod górę. Ja rozumiem zaprzęganie zwierząt gospodarczych do prac gospodarczych. Nawet rozumiem zaprzęganie zwierząt gospodarczych do zadań turystycznych, o ile to nie wykracza poza ich fizyczne możliwości. Ale te konie co wiozą ludzi nad morskie oko pracują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Neil_Edwin_Michael: Ale dobrze odpisują. Zacznijmy od tego, że Husaria - jak i każda kawaleria - dobierała konie o najlepszej wytrzymałości, posłuszeństwu i wydolności. O takie konie również należycie dbano i trenowano tak, aby uzyskać najlepszą kondycję zwierzęcia.

Kminie, że to bait, ale dla ścisłości:
Nie porównujcie trenowanych, elitarnych osobników z najlepszych ras do jakichś gównokoników ze stajni pana staszka, który haruje je do zdarcia kopyt i karmi odpadkami bez większej dbałości
@kezioezio: ty jesteś janusz i gówno sie znasz. Tak jestem xD koniara xD ale powiem cibjak to wygląda z wetenaryjnego punktu widzenia.

Po 1 koń tak jak człowiek moze zwykle dostać udaru lub się przegrzać.
Po 2 Wraz z potem zwierze traci elektrolity - jesli nie poda sie ich zwierzeciu w wodzie badz jedzeniu to dojdzie do tzw. tie up.
Tutaj więcej https://en.m.wikipedia.org/wiki/Equine_exertional_rhabdomyolysis
Po 3 przeciętny janusz nie wie że paszy
@Neil_Edwin_Michael:
Konie to w ogóle do niczego się nadają... Te genialne w swej zmyślności istoty potrafią ważyć nawet tonę. Jobane 1000 kg. Więc sprytnie wymyśliły, że będą tę tonę nosić na czterech palcach.

Chwila, chwila, chyba nogach? No niby tak, ale te zwiechutronixy na kazdej nodze mają po JEDNYM (cyfrowo - 1) palcu. Bo na #!$%@? mu więcej, jak i tak nie potrafi liczyć. Nie ma jak u krowy, że jak