Wpis z mikrobloga

@Shishu: Ewolucja prowadzi ten sam proces tylko że za pomocą doboru naturalnego. Przekaz genów działa tak samo, po prostu inne cechy ustalają to który osobnik przekaże swoje geny dalej. W tym przypadku to człowiek wybiera które cechy przejdą dalej, w przypadku doboru naturalnego to cechy które definiują to który osobnik jest silniejszy. Jak dla mnie przykład jak każdy inny.
Oczywiście zapraszam do dyskusji.
@Shishu: I to jest odpowiedź którą chciałem usłyszeć, faktycznie to pasuje do ich retoryki. Chociaż to udowadnia że człowiek posiada umiejętności Boga, z jednej strony na jego podobieństwo, z drugiej odejmuje to trochę jego boskości. Dzięki za odpowiedź.
Chociaż jak teraz myślę to bardziej wskazuje to na to że Bóg w ich rozumieniu stworzył mechanizmy ewolucji.
@CoJaToNieTY podobno w biblii jest mowa o tym, że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo.

to oznaczałoby tyle, że skoro Bóg miał skłonności do tworzenia pożądanych przez siebie bytów to człowiek tez powinien takie skłonności miec, tylko w przypadku Boga i świata to selekcja naturalna, a w przypadku ludzi cos na mniejszą skalę.

trzeba spytać jakiegos katolika.