Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
tl dr; Kupiliśmy mieszkanie na kredyt i rozstajemy się.

Na całe szczęście polubownie. Obydwoje zgadzamy się żebym przejął kredyt wraz z mieszkaniem.
Czy ktoś był w takiej sytuacji i podpowie jak to wygląda ze strony prawnej?
Co do kredytu to wiem, że bank musi sprawdzić ponownie moją zdolność kredytową i się zgodzić, ale to nie powinno być problemem bo zarabiam wystarczająco.
Bardziej mnie zastanawia co z mieszkaniem. Obecnie mamy własność 50/50. Czy jedna osoba może tak po prostu przekazać swoją część drugiej? Dodam, że nie jesteśmy małżeństwem.
#zwiazki #kredyt

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania jak twoja łaska jest normalna to powinna zadowolić się połowa tego co do tej pory splaciluscie, ale jak to wygląda prawnie to lepiej spytaj prawnika. Bo znając życie jakiś ogarnięty mógłby się szarpać o połowę.
@AnonimoweMirkoWyznania: Chodzi mi po głowie umowa cywilna przekazania udziałów na mieszkaniu w zamian za przejęcie zobowiązań kredytowych.
Najlepiej skonsultuj to z dobrym prawnikiem. Myślę, że podatku da się uniknąć, wszak na mieszkaniu wisi kredyt, a Ty przejmujesz jej zobowiązania.