Wpis z mikrobloga

@PONYHUNT3R: złe rzeczy dzieją się z moim autem :( Odmówił zapłonu mimo dobrze naładowanego aku (kręcił dobrze i odpalił dopiero za 3-cim razem) a na drodze poczułam, że już nie "zbiera" tak jak kiedyś, zdecydowanie spadła mu moc. Co to może być? Nie chcę naprawiać w ciemno, a z internetu wyczytałam, że najpewniej świece wymagają wymiany. Ktoś potwierdzi?

#motoryzacja #motomirko #fabia
  • 11
@PONYHUNT3R: świece czy przewody powodowałyby szarpanie, zwłaszcza przy mocnym obciążeniem. jak na lpg to dzieje się to wcześniej. I na lpg wtedy źle, a na pb jeszcze jest ok.
tzn to tak w pierwszej kolejności. Więc to bym chyba odrzucił.
Ale na odległość nikt nie pomoże, za mało danych, za dużo możliwości.
@PONYHUNT3R: szczerze wątpię, żeby filtr wpływał na gorszy zapłon. Musiałby być naprawdę zapchany, co się w dwa lata na pewno nie zdarzyło. a i 15 by było mało pewnie.

musisz komuś dać do obejrzenia. Może wpada w tryb awaryjny, a nawet nie wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) milion możliwości
@murgal: no dobra, ale myślisz ze olej ma wpływ na zapłon? są ludzie którzy nie wymieniają oleju w ogóle, tylko dolewki. i jeżdżą. Nie szukajcie przyczyn tam gdzie nie ma w ogóle związku.
@PONYHUNT3R czemu wszyscy doszukują sie problemu z akumulatorem gdy auto nie odpala ale kręci jak #!$%@?? przecież na kręceniu idzie najwięcej prądu więc akumulator musi być sprawny ( ͡º ͜ʖ͡º) jaki olej i filtry, jeez..... do pracy silnika potrzeba 4 rzeczy: paliwa, iskry, kompresji i tajmingu. sprawdzić trzeba po kolei każdą z tych rzeczy, od tej najłatwiejszej (iskra, paliwo) do tej najtrudniejszej.
jaki to silnik w tej
@sebawo FYI: fabia (benzyna 1.4 mpi) została dzisiaj podpięta pod komputer, który pokazał błąd czujnika wału korbowego. Czujnik został wymieniony i na razie auto śmiga równiutko