Wpis z mikrobloga

Robił ktoś kiedyś pathordy ethernet na najtańszym, czterożyłowym i miękkim kablu telefonicznym na wtyczki rj11?
Ja kiedyś robiłem taki eksperyment i odkryłem że sygnał dobrze idzie do 2m długości a potem już są katastroficzne spadki.
Więc jeżeli robi ktoś klaster z nettopów, rpi lub chce połączyć 2 routery do 100mbps blisko siebie to za 20zł będzie miał 100m tego kabla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie są zalety takiego kabla?
1. Jest bardziej wytrzymały mechanicznie od klasycznej skrętki
2. bardzo łatwy w zaciśnięciu
3. Łatwo jest go zawijać i przeciskać przez szczeliny
4. Cebulowa cena ( ͡° ͜J ͡°)
Jak taki kabel zacisnąć?
Aby zacisnąć ten kabel to trzeba wsunąć kabelki do pinów 1,2,3,6.

majsterV2 - Robił ktoś kiedyś pathordy ethernet na najtańszym, czterożyłowym i miękki...

źródło: comment_TDuChDOrLvnixz89CXIeceXAg7rnDOqT.jpg

Pobierz
  • 9
@majsterV2: kiedyś w innej firmie robiłem w drugą stronę, tzn. z 8 żyłowej skrętki zarabiałem wtyczkę telefonu analogowego na 2 żyły, bo musiałem połączyć inerkom windy z jakąś starą bramką grandstream'a, coby UDT się nie przypieprzył o brak komunikacji awaryjnej xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cesarz_Polski: a ja podłączyłem kiedyś telefon analogowy na nieużywanej parze, bo nie miałem innego wyjścia. najlepsze, że kabel szedł od centralki do serwerowni, wszystkie pary wchodziły w switcha, a ta jedna para omijała go i wchodziła w drugą skrętkę, która wychodziła ze switcha i szła do biurka. nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że w tamtej firmie ten telefon Fakt czas jest tak podłączony...
@Jarek_P: Nic dziwnego bo linia to skrętka i idą w niej wyższe napięcia.
Na początku ery sieci osiedlowych mój wujek płytko wkopał w ogródku 100m takiego wewnętrznego kabla do modemu ADSL.
Kabel ten jest sprawny do dzisiaj a modem w tych czasach wyciągał 20mbps.
Więc podejżewam że to jest zależne od modulacji.
@majsterV2: napięcia idą dokładnie te same (jakim cudem miałyby być inne), ale fakt skręcenia żył (w pary lub czwórki) to tylko jeden z bardzo wielu powodów.

Na początku ery sieci osiedlowych mój wujek płytko wkopał w ogródku 100m takiego wewnętrznego kabla do modemu ADSL.


@majsterV2: tak po prostu? I to działa dłużej, niż sezon? To albo naprawdę dobrą taśmę trafił, albo jest to cud ewidentny. Skłaniam się ku temu drugiemu.