Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że na rozmowie technicznej głównie gada się o tych starszych standardach tj. 98? W mojej aktualnej pracy jakieś 30% czasu mam do czynienia z cpp, i powiem, że przepadam, szczególnie za cpp 17+. Zawsze miałem dostępny standard przynajmniej 14 i w tych starych mam dosyć duży problem z odnalezieniem się. Jeśli chciałbym realnie iść bardziej w stronę cpp to musiałbym te "braki" nadrobić? Ostatnio byłem na rozmowie i o nowszych standardach nie miałem szansy nawet pogadać. Za każdym razem prowadzący dawał do zrozumienia, że skupia się na znajomości właśnie tego "starszego" podejścia #cpp #programowanie
  • 5
@TenTyp007: tak, bo:
1. Bo nie zrozumiesz nowszych standardów bez znajomości legacy codu, albo będziesz wiedział jak tego używać a nie jak to działa w środku. (często to wystarcza, ale różne niektórzy mają fanaberie)
2. Praca w c++ to w wielu przypadkach utrzymywanie legacy code gdzie nierzadko nie możesz użyć czegoś "modern" z różnych przyczyn, więc musisz sobie radzić po staremu. W niewielu miejscach będziesz miał okazję użyć czegoś z c++17,