Wpis z mikrobloga

@Rimfire: tak, ja rozumiem, że to jest #!$%@?ące i że w sumie fajnie byłoby iść w niedzielę na rodzinne zakupy a nie można bo PiS i mnie też ten zakaz ogólnie trochę wkurza...

...ale argument "BO NIE MAM KIEDY ZROBIĆ ZAKUPÓW" jest skrajnie głupi. Czy ci ludzie pracują pn-sb w godzinach 6:00-23:00?
  • Odpowiedz
@Rimfire: ale serio bo jest to argumentowane "żeby polskie rodziny mogły wspólnie spędzać niedzielę" a co? Oni może od rana do wieczora w sklepach siedzieli? Bo tak to było przedstawiane XD
  • Odpowiedz
@Deemoon: Ja uważam ten zakaz za bezsensowny, mordko. Nie przeszkadza mi to mieć ostrą bekę z bananowych nieogarów wylewających swoje żale na Wypoku. Tym bardziej, że jedynie ośmieszają się a ich argumentacja prowadzi do tego, że reprezentacyjną grupą przeciwników handlu wydają się być dokładnie takie osoby, które nie wiedzą jak przeżyć dnia bez serka pleśniowego albo co powiedzieć kotu bo skończyły się jego ulubione saszetki. Natomiast racjonalne argumenty giną w morzu
  • Odpowiedz
serio bo jest to argumentowane "żeby polskie rodziny mogły wspólnie spędzać niedzielę"


@Deemoon: argumentacja oficjalna mniej więcej taka jest. Tak naprawdę chodzi o

a) Dosranie zagranicznym sieciom (po części się udało - np. Tesco zaraz zwinie się z Polski), ale w dupę dostają przy okazji też i polskie firmy i małe sklepiki
b) Zachęcenie ludzi do chodzenia do kościoła - moim zdaniem też strzał stopę, bo wielu było takich, co szło
  • Odpowiedz
@Rimfire: słabo wykształcony niewolnik: Jak piszemy: nie mniej czy niemniej – razem czy osobno
nie mniej
Zależy od kontekstu
niemniej
Zależy od kontekstu
Zależnie od kontekstu poprawne mogą być obie formy.

Nie mniej – tak samo, przynajmniej, minimum. Często występuje ze spójnikiem niż lub niżeli (np. Nie mniej niż połowa).

Nie mniej pisane rozdzielnie to połączenie partykuły nie z przysłówkiem mniej. Oznacza to, że zgodnie z zasadami ortograficznymi nie jako wykładnik
  • Odpowiedz