Wpis z mikrobloga

Projekt prostego mebla w programie SolidWorks oraz samodzielny montaż.

Tym razem odcinek polegający na zaprezentowaniu programu SolidWorks, który świetnie może się sprawdzić w projektowaniu różnego rodzaju mebli. Ze względu na nietypową zabudowę, postanowiłem w ramach prowadzenia kanału zaprojektować, zamówić wykroje i pokazać, jak oprogramowanie CAD 3D może sprawdzić się w przypadku potrzeby zaprojektowania mebli.
Jest to dobry przykład na to, że tego rodzaju oprogramowanie może być używane np. w firmach meblarskich.

Nie jestem konstruktorem mebli, stąd może sama konstrukcja nie jest idealna i pewnie nie jedna osoba zrobiłaby to w zupełnie inny sposób. W każdym razie ograniczenia ze strony firmy wykonującej formatki oraz moje "zachcianki" wpłynęły na widoczny rezultat, z którego osobiście jestem zadowolony.

Zapraszam: [[#56] Meblarstwo jako przykład zastosowania oprogramowania CAD 3D - SolidWorks.](https://youtu.be/UaR2lkcxRJ4)

#inzynierprogramista #projektowanie #solidworks #meble #modelowanie3d #chwalesie #youtube
InzynierProgramista - Projekt prostego mebla w programie SolidWorks oraz samodzielny ...

źródło: comment_ouwMA5zEpZ5hJMy4QM7e9fNY4imQlvC6.jpg

Pobierz
  • 4
@Migfirefox: Trzaskać nie trzaskać, w zasadzie nagranie miało na celu pokazanie szerokie zastosowanie programu dla różnych branż. Myślę, że kiedyś jeszcze coś pojawi się z drewna w ramach modelowania w 3D.
Dedykowane programy do takich zastosowań zapewne o wiele bardziej pomagają w przygotowywaniu takich projektów w o wiele krótszym czasie, a ten pokazany na zdjęciu bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
@InzynierProgramista: To jest z PaletteCAD. Nie dość że mam tam CADa, to jeszcze jest procesor CAM, który mi ogarnia pliki na 2 różne maszyny. Do tego mogę wycenić całą szafę, zrobić listę materiałów dla monterów i zaopatrzeniowca, a i prezentację dla klienta można ładną wykonać razem z animacjami i VR.