Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam zegarek do biegania garmin fenix 3 hr z opaską z czujnikiem tętna i zastanawiam się czy jest sens przesiadać się na applewatch. Czy zegarek od Apple bez tej opaski dobrze mierzy tętno w sportach? Jakoś cięzko mi sobie to wyobrazić. Jakieś większe różnice? Ktoś miał oba zegarki? :)
Sporty to głównie bieganie, rower, piłka nożna i czasem basen.

#smartwatch #apple #applewatch #bieganie
  • 11
@nick230: zaden pomiar pulsu z nadgarstka (optyczny diodami) nie bedzie miarodajny w sportach, gdzie obciazenie zmienia sie gwaltownie.
Po prostu bezwladnosc tego pomiaru jest zbyt duza. Jak wezmiesz taki zegarek na silownie i bedziesz serie trzaskal, to skonczysz serie, a sikor jeszcze bedzie ci pokazywal tetno spoczynkowe.

Natomiast podstawowe pytanie jest takie, na ile potrzebujesz tego pomiaru.

Bo,zanajac apple, pewnie nie da sie zadnego zewnetrznego czujnika podpiac pod ten zegarek.
@nick230: zaden producent sikorow biegowych nie da glowy za pomiar optyczny.
Garmin, suunto, polar przy dokonywaniu testow hrmax, vo2max itd zaleca korzystanie z oasow napiersiowych jako najdokladniejszych.
U garmina nawet nie oszacujesz vo2max majac tylko optyczny pomiar. Podpinasz pasek napiersiowy i cyk magicznie szacuje (oczywiscie sa to szacunkowe wartosci) co i jak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
U garmina nawet nie oszacujesz vo2max majac tylko optyczny pomiar. Podpinasz pasek napiersiowy i cyk magicznie szacuje (oczywiscie sa to szacunkowe wartosci) co i jak

@PurpleHaze: to akurat nieprawda, mam garmina vivoactive 3 i normalnie "oblicza" VO2Max każdego dnia
@nick230: skąd taki pomysł, skoro ten pasek nie wspiera Bluetooth Smart? Garmin ma pasek HRM-Dual. Jest to jedyny model tej firmy, który posiada BT. Ale pasek ten mierzy tylko tętno. Ja korzystałem z Polara H7, działał z AW bez zarzutu. Pasek Wahoo Tickr też posiada BT, ale nie polecam jego zakupu.