Wpis z mikrobloga

Mireczki z #pcmasterrace

Trudne pytanie, zadaję wam. Odpowiedź na nie chciałbym dziś znać ()

Która karta, kurwa.

  • AMD Radeon 5700XT 55.8% (29)
  • Nvidia RTX 2060 Super 44.2% (23)

Oddanych głosów: 52

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drzuo: Niby tak, ale żeby to miało sens i nie w-------o swoją pracą to dobrze by było jakiegoś niereferanta kupić z sensownym chłodzeniem i kulturą pracy, a wtedy się okazuje, że można dołożyć nie tak znowu dużo więcej i jest 2070S + brak wsparcia RT (wiem, każdy ma swoje zdanie na ten temat :D).

W każdym razie ja bym blowera nie kupił. To jest takie nope nope, totalnie.
  • Odpowiedz
@ScorpZero: Będzie softwarowy RT na AMD tak jak i na GTXach jest. Ale g---o z tego na razie jak są tylko 3 gry pod RT i każda używa tego inaczej. Temu czekam z upgradem na RTX 3k aż się to rozkręci
  • Odpowiedz
Jakby mi nie był na g---t komputer potrzebny (czy też tylko nowa grafa) to na Twoim miejscu bym doskładał do 2070S, bo spora różnica jest.

@ScorpZero:
Ja się na taką operację zdecydowałem. Powodów kilka, ale jeden z istotnych to rozdziałka 2.4K gdzie w niektórych grach (Metro Exodus) spadki do średnio rzędu 30fps to sporo. Przy 2070 Super powinno być nieco lepiej *~50) a drugi znacząco niższe zużycie energii Nvidii(~15W vs
  • Odpowiedz
@bialy100k: Dobry ruch IMO. ;) Tym bardziej, że jak się ogólnie czyta recenzje i testy to wychodzi, że 2070S jest takim obecnie sweet-spotem, jeżeli idzie o karty Nvidii. Ja co prawda 4k nie planuję, ale 2k już tym bardziej i też z tego powodu wziąłem 2070S. Pomyślałem sobie też, że zawsze mogę potem sprzedać tą kartę i kupić 3xxx, gdy już wyjdą i RT będzie bardziej dopracowany.
  • Odpowiedz