Wpis z mikrobloga

@xionacz: To musi być jakiś render, bo nie jest niemożliwe uzyskanie tej wielkości kropli na szybce przy skali lego 1:1, a czegoś takiego w skali 10:1 nikt nie robi.
Inb4 "czepiasz się" - zastanawiałem się, jakim szkłem można by zrobić takie zdjęcie, a potem stwierdziłem, że to jest fizycznie niewykonalne ()
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
czegoś takiego w skali 10:1 nikt nie robi.


@NyanNyan: tzo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zastanawiałem się, jakim szkłem można by zrobić takie zdjęcie, a potem stwierdziłem, że to jest fizycznie niewykonalne


tzoooooo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Mając ludzika z lego, który ma ile wysokości? ze 4cm? nie dałoby się uzyskać na tym "oknie" kropel, które byłyby (w skali) wielkości ułamka milimetra. Głowa ma poniżej 10mm, więc w tej skali kropelki musiałyby mieć mniej niż ćwierć mm średnicy. Bliżej nawet 0,1mm.
Gdyby postać miała 40cm wysokości zamiast 4, to uzyskanie takiego efektu na "oknie" nie byłoby problemem, a i optyka aparatu byłaby w stanie (z biedą,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NyanNyan: słyszałeś kiedyś o spryskiwaczach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nawet tego nie trzeba - wystarczyło podstawić na chwilę czajnik z gorącą wodą i pozwolić parze "zrobić swoje"

a jeśli mówimy o technicznych możliwościach to sprawdź sobie jaką wielkość cząstki potrafi wygenerować choćby nebulizator ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: To skoro to takie proste, to spryskaj w ramach eksperymentu powierzchnię wielkości małego znaczka pocztowego tak, żeby uzyskać taki efekt jak na obrazku, ze szczególnym naciskiem na uzyskanie tak małych kropel, które wyglądają na mniejsze niż ziarnka drobnego piasku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko się wydaje takie łatwe i banalne, dopóki się tego nie spróbuje zrobić.
  • Odpowiedz