Wpis z mikrobloga

Siema,
Pytanie do posiadaczy gogli VR. Przymierzam się do zakupu laptopa + jakichś gogli VR.
Widziałem parę filmików z Beat Saber'a i widzę, że można fajnie streamować tę grę, pokazując siebie jako postać którą się gra, tak jakby latającą wokol nas kamerę pokazującą nas z wielu perspektyw + obok widok pierwszoosobowy lecących klocków.
No i tu pytanie - jak to zrobić? I pytanie jeszcze ważniejsze - czy da się to zrobić na Oculus Quest?
Ogólnie chodzi mi o mniej więcej taki efekt:
https://youtu.be/3ehSPtWoiuc

Tutaj też pytanie o same gogle (Oculus Quest) - polecacie? Czy może coś innego byłoby lepszego? Jednak opcja braku kabli baaardzo do mnie przemawia (ilość kabli w PSVR mnie przerażał), bo jednak swoboda w grach ruchowych jest bardzo ważna.
Ktoś coś? Z góry dzięki za podpowiedzi.

#vr #googlevr #pc #pcmasterrace #grypc #gryikonsole #konsole #oculus #oculusvr #gryvr #gry #grykomputerowe #beatsaber #streaming #streaminggier
  • 12
@iMarek22 no właśnie nie wiem co lepsze, dlatego pytam :). Osobiście waham się obecnie między Oculus Quest lub Oculus Rift S. Jest/będzie coś lepszego w jakiejś niedalekiej (+/- 6mc) przyszłości, co będzie absolutnym game changerem?
@LouisCypher: Ten efekt to mod do BeatSaber'a. Nie wiem czy da radę wgrać mody na Quest'a (chyba można przez tryb developerski ale wciąż nie wiem jaki ekran ). Jeśli masz odpowiednio mocny komputer to weź coś do PC. Aktualnie chyba najlepszy jest valve index jeśli masz budżet i odpowiednio mocny PC, jeśli nie to oculus rift s lub czekać na htc vive cosmos (Będzie obsługiwał adapter bezprzewodowy).
@materus ale jak ten mod działa, że osoba grająca nie dość, że jest pokazana w grze, to jeszcze w bardzo filmowych ujęciach - raz od góry, raz od dołu, kamera tak jakby lewituje i pokazuje go z wielu perspektyw? Wygląda to nieziemsko.
@materus chyba zdecyduję się na Quest'a :). Nie wiem czy będzie się dało jakoś sensownie streamować z niego rozgrywkę tak, żeby było nas widać (no bo jak?) Ale jednak brak potrzeby posiadania kompa kusi.
@LouisCypher: Taki efekt to greenscreen i ktoś kto to nagrywał( i synchronizacja pozycji kamery w grze). Quest ma ten plus że nie wymaga komputera ale gry mogą wyglądać dużo gorzej niż na PC, bateria wystarczy na 2-3h modowanie gier może być utrudnione i ogólnie trochę mniejsza ilość tych gier. No i musisz wtedy korzystać z sklepu oculusa. Ale jeśli nie masz komputera pod VR to faktycznie quest ma sens.
@materus nooo, kupiłem Quest'a w wersji 128gb :). Właśnie nie mam cholera kompa do grania (tylko MacBook pro). Przymierzam się do kupna gaming laptopa powoli, ale też nie mam na to ciśnienia, a jednak to VR wydalo mi się fajną zabawą. Właśnie słyszałem, że Quest ma trochę gorszą grafikę, niż PCVR, no ale za to nie masz żadnych kabli :). Czyli myślisz, że takie nagrywanie (że np to ja "trzymam w dłoni"
@LouisCypher: Z tego co znalazłem na Quest'cie nie wszystkie mody działają. Avatar może być możliwy jeśli będzie działać ale nie będzie ci śledzić nóg.

Sam mam Rift S więc nie mam jak sprawdzić.