Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie jedna sprawa odnośnie #taxi - taksówkarze narzekają na Ubera i twierdzą, że to nielegal bo oni nie mają papierów na przewozy osób. Jednym z tych papierów jest niby znajomość topografii miasta.

Ostatnio wracałem taksówką z lotniska do domu, trasa ok. 4 km więc każda złotówa powinna wiedzieć jak tam dojechać, tym bardziej, że przecież mają zdany ten mityczny egzamin z topografii miasta. Ubera i Taxify wyjatkowo nie brałem, bo czas oczekiwania był spory (ok. 10-12 minut, nie było nikogo w pobliżu).

Taksówka przyjechała, wsiadłem i pierwsze co zrobił kierowca po podaniu przeze mnie adresu to wpisanie go w Google Maps, żeby wiedział jak dojechać.

Skoro mają niby zdany egzamin z topografii miasta, to po #!$%@? im mapy google? Taksometru oczywiście nie włączył, jechał za z góry określoną stawkę na infolinii.
#taxi #uber #taxify #bolt #zlotowy
  • 11
@Janusz_Lubikwasa: Pamiętam jak w Poznaniu jechałem taksówką z imprezy. Całą drogę Pan taksówkarz gadał jaki to uber #!$%@?, że jeżdżą dłuższą trasą XD ja mu mówiłem , że z góry cena i trasa ustalona ale nie on dalej przy swoim . I niestety ta mentalność. Czemu drugi mam mieć lepiej niż ja haha smutne
@Janusz_Lubikwasa wziąłeś jakąś najtańszą korpo, bo tylko takie jeżdżą 4 km kursy na ryczałt.
Takie najtańsze nie różnią się niczym od lewusów spod znaku ubera. Też biorą ludzi z łapanki na wynajęte auta bez papierów. Jedyny plus jest taki, że nie jedziesz z Hindusem. I tylko taki
@Cristyky ale uberowcy nie mają lepiej, niż taxi. Zarobki mimo niepłacenia ZUS ok 50% mniejsze. Gdyby tam było eldorado to zlotowy by się pchały oknami. Uberowcy bardzo by chcieli na taxi, ale nie mają papierów i pozostaje im jazda po 1,30 zł
@Janusz_Lubikwasa: a co ty myslisz, ze sa sami tacy klienci jak ty, ktorzy nie musza widziec nawigacji na zywo w taksowce ? To ci odpowiem, ze wiekszosc bedzie ci robila awanture bo pojechales inna trasa niz twoja ulubiona, o ktorej oczywiscie nie raczyli wspomniec na poczatku kursu. Dla swietego spokoju kazdy powinien wklepac adres i miec #!$%@? na klienta, ktory jak zacznie sapac to mozna mu odpowiedziec, ze korzysta z nawigacji,