Wpis z mikrobloga

@Sqbfd: żadną. To znaczy ja osobiście nie lubię tego typu gier, bardziej to żenujące niż śmieszne. Ja po 15 minutach mam dość, ale w sumie skoro podoba Ci się cards against humanity to pewnie to też podejdzie.
  • Odpowiedz
Fajna ta gra?


@Sqbfd:
Skoro pytasz to odradzam zakup - cześć osób jest zbyt zażenowana i mówi że strasznie słaba gra.
Ale dużo osób lubi.
Sugeruję ze znajomymi zagrać w jakiejś planszówkowni i wtedy wyrobisz sobie opinię czy to kochasz czy nienawidzisz.
Ja ją lubię m.in. za skalowalność - jak wpadnie do mnie 10 znajomych to trudno znaleźć grę na tyle osób.
  • Odpowiedz
epiej CAH wydrukować /kupić


@glassmice:
Ale wiesz, nie każdy jest tak dobry w języku angielskim. Mam też znajomych z Ukrainy, gdzie gorzej znają angielski (i tak znają już ukraiński, rosyjski i polski).
  • Odpowiedz
  • 0
@Cinkito właśnie widziałem kilka kart i tak średnio humorzaste (ale myślałem, że to tylko kilka przykładowych jest takich kiepskich)

@deryt ja i znajomi bardzo lubimy planszówki, zbliża się impreza na ~ 8 osób I szukam czegoś co byłoby interesujące i zabawne.
  • Odpowiedz
@Sqbfd: Tak off the top of my head to może Koncept, albo Dixit. Nie jestem wielkim specjalistą, raz na jakiś czas spotkam się ze znajomymi i próbujemy różnych rzeczy. Na tagu pewnie ktoś poleci coś lepszego.

Ogólnie wydaje mi się że im mniej zasad, tym lepiej, bo im więcej ludzi tym trudniej wytłumaczyć i ogarnąć o co chodzi, szczególnie jak w grę wchodzi a-----l.

W Munchkina nie grałem od liceum,
  • Odpowiedz
  • 0
@Zeugma Ego grałem i wg mnie jest kiepskie :/, średnio się bawię grając w gry typu kalambury ogółem.

Lubię planszówki i karcianki, w których jest jakis cel do osiągnięcia, wspólny dla grupy, a żeby go osiągnąć można współpracować lub kłamać/eliminować innych graczy.
Dlatego bardzo fajnie grało mi się w Bloodborne (Nie grę na konsole a karciankę właśnie)
  • Odpowiedz
@Sqbfd: Z takich na kłamanie to znam Tajniaków i bodajże Rycerze Króla Artura czy jakoś tak. Zależy od towarzystwa. Jeśli to impreza nerdów, którzy nie będą mieli problemu ogarnąć zasady dowolnej gry, to może być i Bloodborne. Jeśli impreza normików z dziewczynami, im "lżejsza" gra tym lepiej.
  • Odpowiedz
@Sqbfd: Ja akurat lubię, no ale nie każdemu przypadnie do gustu. Zresztą można grać online z zaufaną ekipą, która lubi taki ekstremalny humor. A dla gości z reala lepiej przygotować inną grę np. 5 sekund.
  • Odpowiedz