Wpis z mikrobloga

Ostatnio w mirkoankiecie pytałem was o najgorzej zarządzaną organizację w nba. Całkiem jednomyślnie wytypowaliście New York Knicks.

Troszkę słów GMa OKC Thunder Sama Prestiego na temat zarządzania drużyny z małego rynku.
“Given the way the league’s system is designed, small market teams operate with significant disadvantages. There is no reason to pretend otherwise. This in no way means we cannot be extraordinarily successful — we, and several other small to mid-market teams, are our own best examples of the ability to overcome these realities. It simply means we must be thinking differently, optimistically, finding our advantages by other means.”

Mowa oczywiście o wolnej agenturze. Drużyny niezlokalizowane w wielkich metropliach czy też miastach-dyskotekach wydają się być mało atrakcyjne dla największych gwiazd NBA, gdy te podejmują decyzje w wolnej agenturze; dlatego też małorynkowe organizacje muszą budować się przez draft i rozwijanie nabytych zawodników

Teraz pytam o najlepiej zarzadzaną organizacjęna zachodzie NBA. Jako że maks 10 odpowiedzi w ankiecie podałem najmożliwsze odpowiedzi.

#nba Na zdjęciu Pan Presti podaje dłoń czarnemu ziomkowi w czapce.
Pobierz
źródło: comment_tDSMRlxaUP6FB7F7FDajFfeBZXj6zmHx.jpg

Najlepiej zarzadzaną organizacją na zachodzie jest...

  • Portland Trail Blazers 0.9% (1)
  • Houston Rockets 3.6% (4)
  • Golden State Warriors 41.1% (46)
  • Utah Jazz 5.4% (6)
  • Los Angeles Clippers 11.6% (13)
  • Oklahoma City Thunder 5.4% (6)
  • San Antonio Spurs 25.9% (29)
  • Denver Nuggets 1.8% (2)
  • Sacramento Kings 2.7% (3)
  • Dallas Mavericks 1.8% (2)

Oddanych głosów: 112

  • 13
@parooow: Kings wytypowałem również do ankiety do najgorzej zarządzanych, a memphis już nie. Ostatni sezon wskazywałaby na poprawę młody core (fox,hield,bagley), oczywiście popełnili bezbecką decyzję o 4 letni kontrakcie dla Barnesa który jeśli sam uwazalby ze sie rozwinie, to by wziął opcję na ten rok i "pokazał" co potrafi. A tu Kings w niego wierzą, pomimo że on w siebie nie wierzy. Plus ariza za bodajże 13 mln za rok xD.
@iAmTS w sumie to tamtych 2005-2012 jazz to powinno się J*bać. W 2005 wybrali Derona Williamsa z 3 kiedy mogli wybrać Chrisa Paula który poszedł z 4. Nawet wtedy to była kontrowersyjna decyzja. W 2011 wybrali wielkiego Turka Kantera. Gdy ktoś taki jak Kemba Czy Knight byli do wzięcia; Thompson czy Kawhi też możliwi nikt się nie poznał.
@piotr-zbies: Tylko weź jednemu z drugim wyjaśnij co to znaczy stworzyć kulturę ciągłej rywalizacji: nie będąc miastem metropolitalnym, w niewielkim rynku, wyjątkowo nieatrakcyjnym dla wolnych agentów; nie posiadając wysokich picków w draftcie. Ktoś powie patrzcie kogo Clippers ściągnęli a kogo Jazz. Tylko Salt Lake City pełne mormonów to nie to samo Los Angeles w slonecznej Kaliforni.