Wpis z mikrobloga

@Bogdan191:
@Seko:
Również melduję #!$%@?ść Solidworks Flow Simulation. Moja pierwsza styczność z CFD w pracy, w sumie zachęciła mnie, żeby zgłębić temat, ale jak wlazłem w szczegóły, to zacząłem się uczyć coś robić w OpenFOAM, bo Flow Simulation nie jest programem dla kogoś co wie cokolwiek z CFD (chociaż wtedy nic nie wiedziałem, bo nie mój background).

W SW:
- słaby wgląd w mechanizm powstawania siatki: ustawiasz parametry, ale reprezentacja
@mecht @Seko

No ja jestem ciekaw jak to wszystko bedzie rozwiązane w przyszłości jeśli chodzi o produkty DS. Na chwilę obecną mają dostęp do 3 solverów bazujących na równaniach Naviera-Stokesa (wspomniany SW, Abaqus/CFD i rozwijają nowy na platformie 3DEXP) i 2 solvery wykorzystujące technologię Lattice-Boltzmann (XFlow i PowerFlow).
Pewnie bedzie tak, że przestaną rozwijać SW Flow Simulations na rzecz tego nowego z platformy 3DEXP.
@Bogdan191: Tych produktów to mogą mieć od zatrzęsienia. Taki Autodesk to ma programów 3D pierdylion i rozwija ciągle nowe, a niby każdy jest do dłubania w 3d... różnią się zasadniczo grupą docelową. A dla Flow Simulation grupą docelową są użytkownicy SolidWorksa... a tych mało nie jest, także myślę, że może będą rozwijać taką formę 'blackboxową', co to żeby mieć rozwiązanie komercyjne do tego, żeby trudne rzeczy czynić prostszymi.
@mecht no pewnie bedzie tak jak piszesz. Tyle ze jezeli ich celem jest udostepnienie CFD uzytkownikom SW i Catii to ja bym zdecydował się na udostepnienie XFlow. Zeby uruchomić analizę w XFlow nie trzeba budować siatki, wymagane jest kilka parametrów i wszystko samo sie liczy. Jak trzeba to i można bardziej skomplikowane rzeczy zrobic. Wydaje mi sie że więcej użytkowników by to doceniło.
Ansys ze swoim Discovery Live uprościło znacznie symulacje dla
@Bogdan191: @mecht:
Powiedzmy że siedzę u źródła więc się wypowiem
Sama siatka nie jest typową siatką BodyFitted, jej jedyny plus to to że w miarę szybko radzi sobie ze skomplikowanymi kształtami, ale jej jakość pozostawia wiele do życzenia, napisałem artykuł opisujący wszystkie opcje, które można użyć do stworzenia siatki, jak go wrzuca na stronkę, podeśle. Największa bolączką jest pieprzony suwak( DS ma chyba jakiś fetysz suwakowy), który sprawia że znaczna
@Seko: takich odpowiedzi oczekuje wrzucając te moje wysrywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

napisałem artykuł opisujący wszystkie opcje


czekam na link!

DS ma chyba jakiś fetysz suwakowy


mam te same odczucia... wincyj widgetów!

producentem jest MenthorGraphics i program nazywa się FloEFD, który w tym momencie leży w rękach Simensa


Tego nie wiedziałem. Po co Siemensowi FloEFD jak mają StarCCM? No chyba, ze pierwsze bylo FloEFD a pozniej kupili
Tego nie wiedziałem. Po co Siemensowi FloEFD jak mają StarCCM? No chyba, ze pierwsze bylo FloEFD a pozniej kupili CD-Adapco

Programy do analiz możemy podzielić na takie dla designerów, inżynierów jak i analityków, odpowiednio cena tych programów może zostać wystawiona w orzechach, euro bądź nerkach. StarCCM+ jest narzędziem dla analityków, i dawanie go do rak konstruktorowi jest strzelaniem z armaty do muchy. FloEFD jest świetny jeżeli chodzi o optymalizacje i paramilitaryzacje. W
@Seko: dobre porównanie z tymi nerkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie miałem styczności z LBM więc się nie wypowiem( ͡° ʖ̯ ͡°)


PowerFlow kosztuje pewnie ze dwie nerki, ale jeżeli interesuje Cię XFlow to chyba da się załatwić go na trzymiesięczne testy za free. Nie do końca orientuje się co do warunków, ale na pewno musisz mieć firmę i po testach udostępnić wyniki,
@Bogdan191: Dzięki za info, ale nie ma szans żebym dostał, jak wejdzie na 3DEXP to będę pierwszy testował.
( firma w której pracuje sprzedaje SolidWorki XD)
@Seko: ooo to tak z ciekawości - jakie wrażenia z użytku 3DEXP? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

btw. pisales ze probowales odtworzyc to co jest na gifie. Masz jakies dane do tego? nie wyglada na cos skomplikowanego to sprobuje na szybko machnac w XFlow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Testowałem tylko Simullie, szczerze mówiąc, świetna. Solver Abacusa to Solver Abacusa.
Nie, robiłem to trochę na pale. To jest robione freesurfacem, ale niestety strzelałem na pałę trochę z warunkami brzegowymi.