Wpis z mikrobloga

Cześć, czy ktoś z Was kupował bilety za pośrednictwem #esky ? Mój różowy zamiast kupić normalnie przez #ryanair to wymyślił sobie esky bo lepiej. Wczoraj na tydzień przed lotem dostałem @, że mogę się już odprawić ale karty przyjdą mi na maila 48h-8h przed lotem. Trochę się boję zostawiać to na łaskę jakiegoś pośrednika bo jak coś nie pyknie to będę siedział cały weekend na stresie czy karty przyjdą czy nie. Dodatkowo kłopotliwe staje się odprawienie na powrót bo znowu dostanę @ karty pokładowe i będę musiał je wydrukować a za granicą może być to trochę kłopotliwe. Sprawdzałem numer rezerwacji na stronie ryanair i nie działa co podobno jest normalne przy bilecie kupionym w ten sposób.

Czy ktoś ma doświadczenia z taką odprawą? Jest się czego bać? :) Chciałem dokupić bagaż itp i nie wiem czy przez taką zewnętrzną odprawę jestem w stanie to ogarnąć.

#loty #tanieloty #taniepodrozowanie
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lgc89: Nigdy nie rozumiem co kieruje ludźmi kupującymi bilety u pośrednika dużo drożej niż prosto na stronie linii. eSky robi rezerwacje na swojego maila, żebyś nie zobaczył ma stronie Ryana jak bardzo przepłaciłeś. Odprawić możesz się tak czy inaczej bez dopłat za wybór miejsca dopiero 48h przed lotem, więc tutaj akurat nic by się nie zmieniło (chyba że byś chciał dopłacić za miejsce i odprawić się wcześniej). Karty pokładowe prawdopodobnie
  • Odpowiedz
@ms93: @lgc89: Przy tanich liniach rzeczywiście się nie opłaca kupować u pośrednika, natomiast w lotach regularnych, długich za kilka tysięcy można zaoszczędzić kilkaset złotych. Pośrednicy działają jak afiliacje, mają bilety np 10% taniej i dzielą się z tobą prowizją. Na takim kayak na przykład bilety zazwyczaj są tańsze niż na stronie linii.
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Tak, takie loty często są tańsze u pośredników. Nie napisałem przecież, że u pośredników zawsze jest drożej, skrytykowałem tylko ludzi kupujących u pośrednika w sytuacji, gdy na stronie linii jest taniej.
Co do "dzielenia się prowizją", to nie jestem pewny czy to konkretnie w ten sposób działa, ale to nie jest bardzo istotne skąd wynika ta zniżka - ważne, że jest taniej. Czasem pośrednik wręcz dopłaca do biletów, bo
  • Odpowiedz