Wpis z mikrobloga

#allegro #raty #payu

Mirki mam problem. Otóż kupowałem 3 przedmioty od różnych sprzedawców przez Allegro i Raty PayU (które po prostu dają mi gwarancję, że nie naruszę budżetu; jako że raty nieoprocentowane, jest to dla mnie zabezpieczenie).

Dwie rzeczy dotarły, trzecia najdroższa stanowiąca generalnie 90% całego zamówienia, z winy Debili, Huncwotów i Leserów (przez nieświadomych nazywana także firmą kurierską #dhl) nie dotarła i już nie dotrze.
Ta najdroższa rzecz jest ze sklepu Allegro. Raty PayU.

Wie ktoś jak to będzie teraz wyglądało? Od umowy ratalnej wolałbym nie odstępować bo żaden bank nie patrzy przychylnie na odstąpienia ani zawieranie kilku umów w krótkim czasie.
Oni zwrócą te środki na konto banku czy np. udostępnią do możliwości zakupu innego przedmiotu? Bo jeśli zwrócą dla banku to jest to głupota - zgodnie z przepisami powoduje to skrócenie terminu rat, a nie ich wysokości (choć tu można się chyba dogadać, ale to 50 zł kosztuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Na tym produkcie mi zależy, więc i tak będę musiał go kupić, a w innych sklepach będzie droższy (stąd wybór padł na sklep Allegro, czego żałuję, bo w innym była opcja "Paczkomaty")
  • 3
@taktoto: Czyli sprzedawca musi zapytać mnie o numer konta. Pytam bo formalnie jest opcja zwrotu płatności. Standardowo idzie ona na konto z którego wykonywano płatność (ndt BLIK), ale tu są raty Payu więc mam wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oby było tak jak piszesz. Z punktu widzenia Allegro niewielka strata, bo i tak zrobię zakupy na ich platformie, a Sklep Allegro jak się nie mylę jest formalnie
@Clear tak, on nie zna konta do spłaty twojego kredytu, zresztą to sprawa między tobą a bankiem, on jest "obcy". Ciebie nadal obowiązuje umowa z bankiem i harmonogram rat