Wpis z mikrobloga

Witam.
Mam pytanie odnośnie tego jak bez sprzętu w warunkach domowych, można zwiększyć obwód ramion. Przyznam, że od pewnego czasu zaczął mnie irytować fakt, iż mam ramionka 24/28cm. Słyszałem o planach 100 pompek dziennie i innego typu treningach. Dodam, że od ponad miesiąca trenuję brzuch...aby zgubić na nim pozostałości tłuszczu i odkryć te wypracowane mięśnie, jednak na ramiona nic nie robiłem. Mój wzrost to 170cm i 59-60kg wagi w zależności od dnia. Zaraz pewnie ktoś mi wyjedzie, że co ty chcesz za efekty...jedynie siłownia i jedziesz. Niestety ale jestem introwertykiem i jakoś bardziej przemawia do mnie trenowanie w domowym zaciszu. Najpierw chce spróbować czegoś właśnie w domu, bez konieczności płacenia za to. Chcę sprawdzić, czy jestem w stanie w ogóle wytrwać w jakimś cyklu treningowym, wyrobić w sobie nawyk systematyczności. Z góry dzięki wielkie za wszelkie porady jak osiągnąć większe łapki. Pozdro!

#workout #trening #biceps #triceps #ramiona
  • 5
  • Odpowiedz
@Neroshinho: nie da się miejscowo spalać tłuszczu dlatego zamiast ćwiczyć tylko brzuch poszukaj jakiegoś treningu ogólnorozwojowego. Poszukaj gdzieś w okolicy czy nie ma w parku drążka do podciągania (zwykle jak jest drążek to są też poręcze do dipów), albo kup sobie własny.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: znaczy się teraz widzę, że źle to zabrzmiało. Chodziło mi ogólne o zredukowanie tkanki tłuszczowej, jednak wiadomo iż najbardziej doskwiera ta w okolicach brzucha. W tym kierunku praktykuje rano HIIT w postaci tabaty. Co do podciągania to postaram się zrobić rozeznanie w okolicy. A ćwiczenia na same ramiona, które mogę wykonać w domu?
  • Odpowiedz
@Neroshinho: ćwiczeniami z masą własnego ciała trudno izolować konkretne grupy mięśni, ale masz pompki, działające na klatkę i ręce, podciąganie, dipy. Szukaj po hasłach "kalistenika" , "calisthenic", "street workout" itp.
Możesz też zainteresować się treningiem Eugena Sandowa. Bazuje na małych hantlach i bazuje na dużej ilości powtórzeń i świadomym napinaniu konkretnych mięśni, jest technicznie trudny. Ale nie uzyskasz tak szybkich efektów jak w klasycznym treningu wolumetrycznym.
  • Odpowiedz
Póki co robiłem sobie takie coś, ale może jeszcze ktoś się wypowie czy to ma jakąkolwiek rację bytu:
10x pompki klasyczne
10x pompki szeroki rozstaw
10x pompki diamentowe
10x pompki na podwyższeniu ręce
10x pompki na podwyższeniu nogi
20x pompki przy ścianie
20x szwedki
20x dipy
60s plank

No i w zależności od dnia i sił od 2 do 4 takich obwodów.
  • Odpowiedz