Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Myślałem, że czasy patologii przy rejestracji samochodu w #radom są już słusznie minione ale dziś przekonałem się, że jednak nie. Dawniej była zasada, kto pierwszy, ten lepszy i to był młyn straszny. Kolejki od samego rana, "pan tu nie stał", ktoś wchodzi i dopiero przy obsłudze orientuję się, że trzeba było zrobić opłatę, więc lezie zrobić opłatę blokując stanowisko itd. Później wprowadzili możliwość wyciągnięcia numerku telefonicznie i to było dobre rozwiązanie. Wyciągałem numerek na konkretny dzień i godzinę, niemal zero kolejek, szybko i sprawnie a już po wprowadzeniu terminali do opłaty za rejestrację przy stanowisku obsługi extra. Komu to przeszkadzało? Dziś o 7:40 jestem przy rejestracji a tam ze 40 osób i pierwszy wolny bilet na 12-13. #!$%@?! Specjalnie pojechałem rowerem bo eko, bo lato, bo nie muszę szukać miejsca do parkowania pod urzędem etc.i teraz wracaj do domu, montuj blachy a później od nowa. Jeśli ktoś pracuje to jak na zaplanować wolne żeby zarejestrować samochód jak nigdy nie ma pewności, że akurat nie braknie wolnych miejsc w kolejce. Druga sprawa- podjeżdżasz samochodem, odkrecasz tablice, wrzucasz do parkometru ile? 2? 5? 10 zł? Nie wiesz ile jest osób przed Tobą i ile Ci zejdzie. Ładujesz piątkę a tam brak wolnych miejsc i #!$%@?, 5zł poszło dla miasta w prezencie. Zastanawiam się jaki #!$%@? wymyślił ten system z biletami do rejestracji i kto na tym zarobił.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piepsze: fakt, patologia straszna, też do rejestracji brałem numerek zaraz po otwarciu, a pierwsze wolne były na 11... Jeszcze niech wprowadza kary za nieprzerejestrowanie, to już będzie w ogóle zajebiście (°°
@piepsze: byłem 2 miesiące temu rejestrować samochód i poszedłem przed godzinami otwarcia urzędu, przed urzędem stało już kilkanaście osób. Pobrałem numerek, byłem chyba 5 albo 6 w kolejce do rejestracji. Zdziwiło mnie, że jeden koleś nawyciągał z 10 różnych numerków do różnych spraw - rejestracja, rejestracja na firmę, odbiór dowodu itp. Ludzie mówili, że często się zdarza, że przychodzi taki cwaniak i sprzedaje ludziom te numerki po 5,10 zł. Może w
@piepsze: Numerki zostały wprowadzone żeby uporządkować proces zapisu do rejestracji, ponieważ liczba rejestrujących jest ogromna. To że jak zwykle cwaniaki się znalazły to już ciężko z tym walczyć. Osobiście nigdy nie spotkałem się z przypadkiem handlu numerkami. Każda sprawa to jeden numerek @badziebadla: więc nie dziw się że osoby które trudnią się rejestrowaniem aut wyciągają duże ilości numerków. Fajna opcja to umawianie się na ibom.radom.pl na konkretny termin wizyty. Co
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kynx: Z moBILETa korzystam od dawna ale do niego potrzebna jest naklejka na szybe a tej nie miałem. W ogóle dziwna sprawa bo żeby taka naklejkę otrzymać trzeba podać numer rejestracyjny, tak jakby była przypisana do samochodu czego nie rozumiem. Samochód przypisujemy w apce ale naklejka tylko ma dać znać parkingowemu, że opłacamy miejsce poprzez moBILETab więc czemu nie można wziąć hurtem kilka sztuk? Umówienie wizyty poprzez obok.radom.pl faktycznie jest możliwe
Dokładnie dziś rejestrowałem auto. O 7:00 pobrałem numerek na 9-10. Przez mój błąd musiałem zrobić dodatkowo jeszcze tłumaczenie angileskiej faktury. Wróciłem ok. 12:30 i mimo braku numerka do kolejki wyszedłem z tablicami o 14:00. Trochę pokory. Jest długi weekend i wakacje. Z doświadczenia wiem, że mogło być dużo gorzej.
@piepsze: No bo każdy załatwia wszystko w takie dni jak długi weekend. Ludzie maja mylne wrażenie ze nie będzie kolejek. A co do profilu zaufanego to dziwi mnie ze w dobie takich ułatwień jak możliwość zakładania go nawet przez swój bank online ktoś go nie ma. Co do naklejki Mobilet. Byłem na szewskiej to wziąłem kilka sztuk bez żadnego problemu. Można sobie również wydrukować. Żadna rejestracja nie jest potrzebna http://www.mobilet.pl/wp-content/uploads/2015/01/winieta_moBILET.pdf