Wpis z mikrobloga

Co wy we Wrocławiu wiecie o intensywnym użytkowaniu rowerów...

Pojawia się więc pytanie czy te konkretne modele są odpowiednie do tak intensywnego użytkowania, jakie ma miejsce we Wrocławiu, gdzie każdy jednoślad wypożyczany jest średnio 5 razy dziennie.


U nas top 50 rowerów ma >= 15 wypożyczeń, a dzień jeszcze się nie skończył i 40% rowerów ciągle jest w ruchu.

5 razy wypożyczone było 700+ rowerów z ~1020, które dziś jeździły po ulicach.


https://gazetawroclawska.pl/wypozyczyles-zepsuty-rower-miejski-i-nie-mozesz-go-oddac-trudno-zaplacic-i-tak-trzeba/ar/c1-14350281

ps. u nas wcale nie lepiej z awariami ;)
#wroclaw #gdansk #mevo
L.....m - Co wy we Wrocławiu wiecie o intensywnym użytkowaniu rowerów... 
Pojawia się...

źródło: comment_xmqGnHInjvQKNOlkXutTcAxeFirtK4Bw.jpg

Pobierz
  • 15
@macabrankov: to są najkrótsze trasy pomiędzy punktami postoju roweru.
Jak ktoś jechał na około to u mnie będzie zaniżony wynik.

Tutaj łap posortowane za dziś według dystansu.

Łączne przebiegi dla pojedynczego roweru ciężko dokładnie podać, bo mogą łapać się trasy na "samochodach" i trzeba by analizować dokładniej czasy przejazdów/zużycie baterii itp.

Tu podstaw numery roweru w adresie i będziesz widział trasy: https://mevowatchdog.pl/rower/98792
L.....m - @macabrankov: to są najkrótsze trasy pomiędzy punktami postoju roweru. 
Ja...

źródło: comment_QhSQoE7FTP4hsLfpjtYqBi34FmW4Qats.jpg

Pobierz
@anonim1133: to są moje dane. Na moim serwerze. Dane zasysane regularnie z ich strony przetwarzane i analizowane.

To nie serwer roweru miejskiego. Ale ich system jest dziurawy. Cześć załatana ale nadal są luki i błędy.

Można było sprawdzać trasy przejazdu wszystkich użytkowników. Nie weryfikowali czy to nasz przejazd.
Można przypiąć swoją kartę rfid do cudzego konta i wypożyczać rowery (tu atak fizyczny przyłożenie karty do wypożyczonego roweru) .

Nie wyświetlają w
@dafto: Nie mam dostępu do takich danych. W przekazach medialnych podają

- od 26 marca do końca lipca, w systemie zarejestrowało się ponad 142 tys. użytkowników.
A ile wykupiło abonament :? Bez abonamentu nie opłaca się jeździć, już 100 minut jazdy = abonament dający 90 minut każdego dnia