Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Co zrobić z januszem z Allegro, który wysłał mi paczkę Pocztą Polską kurierem na adres z allegro, zamiast do Paczkomatu bez uprzedzenia mnie o tym i tłumaczy się po wysłaniu paczki, że system InPost miał jakąś awarię?
Płaciłem z góry, więc opcja "nie odbieraj" odpada.

#ezakupy #allegro
  • 17
@radziuxd: poczta z potwierdzeniem?
Czy tylko na odwal odbierać będą?

Postrasz go, że nie dostałeś, że poczta mówi, że dostarczyli ale nie wiedzą komu, bo Ciebie nie było w domu.
Nie wiesz komu listonosz dał paczkę i chcesz zwrot kasy bo nie dostałeś towaru.
Postrasz go jakimiś kruczkami prawnymi, to się nauczy wysyłać poprawnie, a nie zarabiać na wysyłce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaChMiNick: ja rozumiem, że miał awarię, bo miałem podobną sytuację miesiąc temu, ale sprzedająca zapytała co wolę zamiast Paczkomatu, wybrałem Żabkę i wszyscy byli zadowoleni, a ten janusz można powiedzieć, że jawnie wysłał paczkę pod inny adres niż chciałem. Mam rację?
@NaChMiNick: Jeżeli sprzedaję coś hurtowo, to za takie 100 wysyłek mam już 300zł dodatkowo, które zarobiłem dodatkowo.
Jak załóżmy w ofercie był listonosz + dpd / dhl to różnica jest większa bo u nich jest po 15zł przesyłka.
Janusz i tak ustawią przesyłkę 20zł w razie czego.
Więc kwota rośnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NaChMiNick: Zgadza się, Kurier48 to w tym przypadku koszt 10.90, ale co z tego skoro wiem, że będzie to trwało jakieś 3 dni dłużej niż Paczkomatem, a na koniec i tak Wielmożny Pan Kurier jak zwykle mi #!$%@? awizo, bo po #!$%@? się męczyć na IV piętro.
@radziuxd: U mnie kurier z PP dzwoni do mnie rano, że ma paczkę i jeszcze ustala o której ma podjechać ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jak Ci kurier tego nie przyniesie do drzwi to nie odbieraj, i tak jak ktoś wyżej pisał dzwoń/pisz aby oddali Ci całą kasę bo chciałeś InPostem a nie pocztą, jak nie oddadzą to spór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziuxd: Ale bym się wkurzył, bardzo często zamawiam do paczkomatów będąc w zupełnie innych miastach. Jakby taki geniusz wysłał mi na adres allegro to bym od razu założył dyskusję.

Aczkolwiek jak bym był w domu to już bym olał, jak ciebie nie będzie to kurier i tak zostawi na poczcie do odbioru, no ale generalnie słabe zachowanie ze strony sprzedawcy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deadlyo: Taka przesyłka kosztuje więcej niż 10zł !!! a On za przesyłkę skasował 8,99 więc stracił a nie zarobił

@NaChMiNick: jakby mnie zapytał to bym wybrał Żabkę czy Orlen za 8zł i by zarobił. ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kakaladze: to samo jest w drugą stronę jak chcesz coś koniecznie kurierem do drzwi i nadadzą Ci p0cztą p0lską.
Możesz mieć złamaną nogę i nie ruszać się z domu, ale co tam #!$%@?ć, pyk awizo SMSem i pora na CS-a.

@NaChMiNick: zazdroszczę, ale może mieszkasz niżej, albo masz windę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@radziuxd: Myślę, że to jest kwestia człowieka i fakt, że miewam czasami i po 10 paczek w tygodniu. Są w tym fachu ludzie którzy chcą doręczyć wszystkie paczki i dogadać się z najgorszym klientem, a są tacy którzy się "zablokują" i co im zrobisz. Głupi przykład, kiedyś kurier odmówił przejechania 6km na magazyn (mimo, iż to też jego rejon) bo On ma adres taki i ####. To zamiast wyrzucić paczki na
@radziuxd: Akurat Pocztex to zwykle całkiem dobrzy kurierzy w przeciwieństwie do np. DHL. Dostajesz numer do kuriera, zwykle mozna się z nimi dogadać, a nawet dzwonią wcześniej.
Jak aż tak bardzo nie zależy Ci na przesyłce to możesz w zasadzie nie odbierać jej, a przesyłka wróci na koszt sprzedającego - możesz tłumaczyć się, że wybrałeś opcję doręczenia do punktu właśnie dlatego, że nie jesteś w stanie dostosować się do kuriera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: Akurat Pocztex to zwykle całkiem dobrzy kurierzy w przeciwieństwie do np. DHL. Dostajesz numer do kuriera, zwykle mozna się z nimi dogadać, a nawet dzwonią wcześniej.
@Clear: Żeby nie było, że zmyślam, to pokażę na przykładzie. To jest CAŁY kontakt jaki PP nawiązuje ze mną w sprawie paczki:
(oczywiście żadnego domofonu, telefonu, nawet awizo nie było w skrzynce)
Pobierz radziuxd - @radziuxd: Akurat Pocztex to zwykle całkiem dobrzy kurierzy w przeciwieńst...
źródło: comment_EJ2nPahIgy9e6z6YDJLjjynH60VKwqbh.jpg