Wpis z mikrobloga

#niebieskiepaski #zwiazki

Cy jak laska jest inteligentna i ma szeroką wiedzę, większa od ciebie niebieski pasku to czy czujesz się kastrowany?

Jak radzić sobie w związku jak widzisz wyraźną różnice w wiedzy i inteligencji... Ale nie chcesz aby czuł się jak głupek w twoim towarzystwie?

Dawać mi tu rady i komentarze, proszę :)
  • 18
  • Odpowiedz
  • 7
@Sikorka2017 Z doświadczenia wiem, że takie związki niestety nie trwają długo. Z czasem okazuje się, jak dużo was różni: od podstawowych kwestii jak tematy do rozmów i towarzystwo aż po dalsze typu kompleksy faceta kiedy kobieta zarabia więcej, ma większe ambicje, inne plany na przyszłość, itd.
Zaraz pewnie grono wykopków mnie pociśnie, ale muszę was uświadomić, że buziaczki i przytulaski w poważnym związku to nie wszystko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sikorka2017: w sensie gdy komuś nie dotrzymuję kroku jeśli chodzi o inteligencję itp? nie zdarzyło mi się. w drugą stronę? też nie. wybieram osoby, które mnie fascynują. ja się chyba #!$%@?ę bardziej przez uszy ogólnie.

imo najbardziej seksowny jest właśnie mózg, a w sumie to umysł.

myślę że jeśli jest duża różnica to nie da się tego ukryć. bo jak niby? ta bardziej inteligenta osoba co ma robić? udawać wioskowego głupka?
  • Odpowiedz
Cy jak laska jest inteligentna i ma szeroką wiedzę, większa od ciebie niebieski pasku to czy czujesz się kastrowany?


@Sikorka2017: Nie znam takiej, a jeśli jest to co najwyżej uważa się za mądrzejszą, czyli poprawia, ośmiesza, rządzi się.

Polecam książki typu porozumienie bez przemocy, asertywne, bez ataków personalnych.

Jak mężczyzna jest choć trochę dojrzały emocjonalnie to się możecie razem inspirować i uczyć.

Ale Ty też taka musisz być, a nie pokazywać
  • Odpowiedz
aż po dalsze typu kompleksy faceta kiedy kobieta zarabia więcej, ma większe ambicje, inne plany na przyszłość, itd.


@xbix: Jakie kompleksy, co Ty gadasz. To raczej kobieta ma problem z tym, że facet nie jest od niej lepszy i nie dotrzymuje jej kroku, wierci mu dziurę w brzuchu, mówi mu że taki nieambitny, nie szanuje go, czasem go ma nawet za dziecko jak ona wie coś więcej, czy więcej zarabia i
  • Odpowiedz
@secret_passenger: "jeśli nie, to ciekawi mnie dlaczego ta bardziej inteligenta i mądrzejsza jest z kimś nie że swojej ligii intelektualnej"

Bo jest mniej atrakcyjna

@Sikorka2017: kastrowany może nie ale na pewno jest niekomfortowe uczucie, coś w stylu "chyba nie pasuje do niej". Jak to był ten tekst o rybie co nie potrafi wspinać się po drzewach i myślała, że jest głupia a ona po prostu nie jest do tego stworzona,
  • Odpowiedz
@Sikorka2017: mądrzejsza czy bardziej zarozumiała? I z czego wynika ta mądrość? No i nie zapominajmy o bardzo ważnym aspekcie atrakcyjności fizycznej. Jak dziewczyna jest mało atrakcyjna, to może próbować sobie to tak tłumaczyć, a rzeczywisty problem jest gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@youknowthisxd: trudno mi uwierzyć że ktoś super inteligenty leci na kawał mięsa. nie. po prostu nie wierzę. jasne, że może to się zdarzyć w kontekście ONS, ale nie w kontekście relacji. to kompletnie jest pozbawione sensu.
jeszcze jakby to była poligamia jakaś... że jedna osoba jest atrakcyjna, druga inteligentna i jest też nasz bohater/bohaterka wokół którego/której te dwie osoby orbitują... ok. ale w związku 1 na 1 ja tego nie widzę.
  • Odpowiedz
@secret_passenger: no ja też to mówię z własnego doświadczenia bo miałem tak, że dziewczyna była mądrzejsza i brzydka raczej nie była ale taka przeciętna w sumie i widać było, że coś tam jej zależało więc nie wiem jeśli nie mój wygląd to co miałoby zdecydować. Chociaż może też coś źle interpretuje no ale tak mi się wydaje, że jak ktoś nie jest za mądry to nadrabia to wyglądem i odwrotnie.
  • Odpowiedz
@youknowthisxd: to jest kwestia tego, że czasami sami nie widzimy, nie potrafimy ocenić obiektywnie naszych zalet. jednak z moich ex nie wierzyła mi długo, że mnie fascynowały jej przemyślenia dotyczące różnych spraw. co więcej, był taki moment na początku znajomości, gdy myślała, że się trochę z niej nabijam. a ja byłem wtedy poważny jak syn grabarza akurat :)

atrakcyjność nie jest obiektywna. na pewno spotkałeś się z tym, że z grona
  • Odpowiedz
@secret_passenger, @youknowthisxd, @nowywinternetach, @xbix
historia jest prosta... Znają się sto lat. Spotykają się po latach, każdy bez zobowiązań ( czysta karta życia bez przeszłości w postaci bombelkow, alimentów czy rozwodów) i nagle się okazuje że mają wspólne cele. Oboje przystojni - laska może 168 ale naprawdę ładna i uśmiechnięta.

Będąc dzieciakiem każdy wybrał inna drogę w życiu (szkoła praca kariera) . On szczery nieskomplikowany chłopak ale nie tępy wioskowy
  • Odpowiedz
Oj chyba życie musi dać odp czy takie związki maja szansę przetrwania.


@Sikorka2017: Dojrzałość emocjonalna u obu osób w tej parze to klucz. Myślę, że jak mężczyzna też by miał większą wiedzę od kobiety, a pokazywał jej jednocześnie że jest głupia i poniżał (naprawdę, wiele osób robi to nieświadomie) to by to nie przeszło. No i kobieta w tej sytuacji także nie mogłaby być mocno nadwrażliwa i wszystkiego brać do siebie.
  • Odpowiedz