Wpis z mikrobloga

Tylko poważne analizy rynku gier oraz konsol na Vikop.ru


@Bratkello: trochę śmiesznie to brzmi gdy pisze to osoba, która była w 10000% pewna, że nowa gra w świecie Star Wars będzie mieć mikropłatności i w ogóle gówno i syf z tego będzie bo tak
ʕʔ
@Arnold___Boczek: zdecydowanie. Sam mam xboxa i PS4, już zebrałem kilka gier z plusa i szczerze mówiąc zanim przejdę całą kolekcję borderlands to jeszcze troche minie. Tym samym gamepass stracił w moich oczach na sile, a klocek wylądował na szafie.

Microsoft leci w usługę. Po co się martwić o sprzedaż sprzętu kiedy na każdym PS i Switch wyląduje Gamepass i xCloud obok aplikacji takich jak "Youtube" czy "Netflix". To jest mądre i
uratują jedynie gry na wyłączność


@Arnold___Boczek: Nie martw się o ich kieszeń, bo radzą sobie bardzo dobrze. Sony podąża od 4 generacji w tym samym kierunku i niedługo, razem ze swoimi fanboy'ami, mogą zderzyć się górą lodową. Ja nie skorzystam ze wszystkiego co oferuje/ będzie oferował MS, ale nie wiem jakim fanatykiem trzeba być, żeby uważać cross-buy/cross-save za coś negatywnego. Windows też należy do nich, więc niczego nie oddają konkurencji, a
@NoKappaSoldier73: @Arnold___Boczek: zależy czy przy okazji następnych konsol exy będą nadal opłacalne. Koszty produkcji gier rosną, a przecież mogą jeszcze bardziej podskoczyć jeśli w branży zaczną powstawać związki zawodowe. Pytanie ile się zarobi na gołym sprzęcie, bez exów. Z tego co się słyszy to ostatnio nowa gra Kojimy ma wylądować także na piecu. Zresztą exy niby zachęcają do kupna sprzętu, ale studio ignoruje dość duża część rynku gdzie mogłoby czerpać
@Maneharno: Sony nadal się będzie bawić w wysokobudzetowe exy, gdyż ich są to '' loss leadery''. Mają one zachęcić do wejścia w ekosystem PlayStation. Jeśli chodzi o konsole nie zarabia się na sprzęcie, tylko na 30% z każdej sprzedanej gry, dlc czy mikroplatnosci oraz na abonamentach.
czy przy okazji następnych konsol exy będą nadal opłacalne


@Maneharno: To jest różnica w myśleniu. Japończycy próbują wmówić, że ich konsola to "najlepsze miejsce do grania" i koniec. A MS buduje narrację pod tytułem "granie wszędzie i na każdym urządzeniu" - zupełna sprzeczność. Sony ma świadomość co napędza sprzedaż i buduje tożsamość konsoli. Mają łatwiej bo nostalgia sporej części żerująca na poprzednich generacjach. Wystartują zapewne z nowym exem a Xbox już
@lobeczek__: @NoKappaSoldier73: no sony ma takie podejście, ale produkcja exa to +4 lata i kupa siana, a bedzie trzeba jeszcze więcej kapuchy. Do tego z punktu widzenia biznesu to taki AC Odyseja ma więcej sposobów monetyzacji od GoW. Następna generacja może być różna, ale zanosi się, że exów będzie mniej i cena gier jeszcze wzrośnie, a już kosztują po 249, albo ich jakość spadnie. Dopóki Sony sypie zielonymi w odpowiednich
@Maneharno: oczywiście, że tak. Sami widzimy że poważni gracze z tytułami takimi jak Cyberpunk czy GTA nawet nie śmią myśleć o jakiekolwiek ekskluzywności. To samo teraz z Death Stranding, które już wyrwało się i leci pod PC... czyli pod Windowsa... czyli do tego samego worka, do którego leci kasa z Xboxa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja trzymam kciuki za MS bo wiem, że chłopaki myślą przyszłościowo, ale