Wpis z mikrobloga

Skoro:
-Wolny rynek jest dla mnie bardzo ważny, ale jednak jestem za regulacjami dotyczącymi ochrony środowiska czy o broni palnej
-Jestem ateistą
-Nie jestem narodowcem, wręcz przeciwnie
-Uważam że ludzie powinni móc robić ze sobą co chcą (razem z aborcja), czyli n-------i, eutanazja i p---------a powinny być legalne
-Zniósłbym 90 procent socjali, zostawiłbym np. dla niepełnosprawnych.
-Uważam że silne państwa nie powinny atakować słabszych z powodu ropy itp.
To jestem libertarianinem, czy kim? #pytanie #libertarianizm #4konserwy #neuropa
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m00n słyszałem że będąc ogólnym i już nie siejąc jadu przyjmuje się to za jedną wspólnotę (np na wikipedii) ale będąc bardziej szczegółowym wszelkie minarchizmy, randyzmy itp powinno się uważać za pewne projekty liberalne, które jak najbardziej mogą być wspierane przez zwolenników jedynej słusznej opcji jako jeden z przystanków w drodze do jedynej słusznej opcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Drakii Ale wiesz że głównie giną przez ostracyzm państwa z powodu że zamiast im pomóc to zamykają ich w więzieniach a dwa przez różną jakość narkotyków. Nie ma polityki redukcji szkód. Z drugiej strony cały czas gnije bo mówi się o odcięciu zorganizowanych grup przestępczych od źródła dochodów a to właśnie zaraz po wyłudzeniach podatków najbardziej dochodowa branża. A co do powszechnego dostępu do broni to apelują o to debile zaślepieni
  • Odpowiedz
@JohnnyAK11: jesteś po prostu fajny chłopak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie offtopując - na pewno bliżej Ci do libertarianizmu, niż innych doktryn. Ktoś mógłby się przyczepić np. do regulowania rynku broni, ale ludzie już to do siebie mają, że nie wybierają sobie poglądów z haseł z wikipedii, czy jakichś książek politologicznych, a nabywają je przez osobiste doświadczenia, refleksje itp.
  • Odpowiedz
To jestem libertarianinem, czy kim?


@JohnnyAK11: Kolejny socjalista. Co to znaczy zostawiłbym socjal? Socjal to rak, który natychmiast się rozrośnie jak się go zostawi, choć w 1%, ile razy trzeba tłumaczyć? Poza tym podatek nie może mieć funkcji redystrybucyjnej bo to jest kradzież zuchwała i to że ktoś jest niepełnosprawny to nie znaczy że wolno mu kraść.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jah00: oczywiście to uprościłem. Uznajmy że ktoś jest mocno niepełnosprawny i nie może pracować, a nie ma żadnej rodziny. Co teraz? Bez pieniędzy zostaje mu tylko eutanazja
  • Odpowiedz
@JohnnyAK11: Dobroczynność. Wolny rynek sprawi, że rozwinie się w wielokrotnie większym stopniu niż obecnie. A jeśli nie no to społeczeństwo będzie miało opinię chujów co nie pomagają, a niepełnosprawny umrze, życie jest ciężkie, czasami się umiera. Tylko chodzi o to by umierali niezaradni, nie myślący o przyszłości i obiboki, których nikt nie lubi. Pomoc nie może być bezwarunkowa jeżeli ma mieć jakikolwiek sens długoterminowy. W długim okresie społeczeństwo żyjące wg
  • Odpowiedz