Wpis z mikrobloga

Ma ktoś może Rysia 3700X na Aorusie B450? Działa to w miarę dobrze? Obecnie mam MSI i dostaję k...wicy więc planuję szybko zmienić na coś innego do 500zł
#pc #amd
  • 9
via Android
  • 1
MSI nie wchodzi w grę. Mają okrojony BIOS z uwagi na 16MB EEPROM a MSI nie spieszy się z wypuszczeniem nowej AGESy ABB. A co powiesz o X570, w najgorszym razie musiałbym wyłożyć tak z 900zł ale np taki X570 Aorus Elite by stykał?
via Android
  • 0
@ediz4 tyle że inne firmy jakoś zdołały się z tym BIOSem zmieścić. W przeciwieństwie do MSI u którego ciągle występują problemy.
@Haxory: Miałem MSI b350m Gaming Pro, a teraz mam b450 aorus elite. Efekt?

Pamięci nie chcą się kręcić jak wcześniej do 3733 1:1, a procek boostuje gorzej. Nie polecam.

Z tym okrojeniem, to ja bym nie przesadzał - po prostu dostajesz starszy/wygodniejszy BIOS ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale prawda - z mikrokodem zwlekają już długo.
@grappas: Mi nie przeszkadza szary BIOS bo i tak nie wchodzę go oglądać po parę godzin dziennie. Przeszkadzać mi zaczęło to, że chodził dobrze przez miesiąc, nic nie zmieniałem, po czym wczoraj rano zonk, nie chciał POSTować, dziś rano to samo. W tym momencie to już nie chodzi żeby płyta miała nie wiadomo jakie bajery, jedynie o to, by chodziła stabilnie.
via Android
  • 1
@ediz4 W tym wszystkim najgorsze jest to, że Tomahawk sam z siebie jest naprawdę bardzo dobrą konstrukcją, jeśli nie najlepszą ze wszystkich B450, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę VRMy. Szkoda tylko że teraz osoby, którym tą płytę polecono zostały na lodzie, a jest ich bardzo dużo bo ta płyta to był tak naprawdę pierwszy wybór na forach czy Reddicie. Nie mam zamiaru kupować wersji Max, czyli w zasadzie tego samego.