Wpis z mikrobloga

@Kasahara: czy to duża ilość spożywanych tłuszczy nie jest odpowiedzialna za wzrostu kwasu moczowego a to doprowadza do schorzenia ?
  • Odpowiedz
@znkk: Może przejściowo być na adaptacji. Kwas moczowy (którego wysoka ilość we krwi jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym), żeby mieć dnę moczanową, może skoczyć do góry jak przejdziesz na keto. Dzieje się tak ponieważ najwyraźniej ketony konkurują o wydalanie z kwasem moczowym przez nerki. Organizm w końcu nauczy się nie sikać ketonami, i wtedy się ustabilizuje. U mnie zajęło to kilka miesięcy, a ketogenicznie jeść zacząłem tak od września 2018.
anonymous_derp - @znkk: Może przejściowo być na adaptacji. Kwas moczowy (którego wyso...

źródło: comment_uw0JBzjyZX9NHEsPFJ8dIa7B9UMnYmLE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonymous_derp: to gdzie leży prawda o kwasie moczowym? Na polskich portalach wszyscy razem twierdzą że mięso i zła dieta.

Doctordiet mówi za to

However, as with all nutritional epidemiology studies, it is impossible to separate eating meat from observational healthy user bias, or from associated refined grains or alcohol intake.

4

Therefore, epidemiology studies cannot prove that meat causes increased gout risk. In fact, one study showed that vegans had higher
  • Odpowiedz
to gdzie leży prawda o kwasie moczowym? Na polskich portalach wszyscy razem twierdzą że mięso i zła dieta.


@krul_muzynof: To co widzisz na portalach to bezmyślne powtarzanie za kimś innym, zwykle u źródła oparte na jakiejś gówno-epidemiologii, kompletnie niespójne z twardymi dowodami naukowymi. Tutaj masz krótki przegląd tematu dny moczanowej w kontekście low-carbu. TL;DR jest taki, że dieta Atkinsa (niskowęglowodanowa, wysokobiałkowa) leczy dnę.
anonymousderp - > to gdzie leży prawda o kwasie moczowym? Na polskich portalach wszys...
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: mordo, bo ja mam 24 lata, dne i kilka ataków za sobą. Co wynika z tego filmu? Mógłbyś mi jak prostemu spawaczowi chamowi wytłumaczyć? Czy jak zaczne z kwasniewskim czy nawet keto to pomoze? Mam 3 osoby w rodzinie z dną. I to bardzo poważną.
  • Odpowiedz