Wpis z mikrobloga

No dobra, a jest wyjaśnione jak to działa?


@DonMartyn: Tego to najstarsi górale nie wiedzą. Przypuszczalnie jest to związane z ogólnie złym stanem zdrowia metabolicznego (czytaj "jesteś za gruby/a tam gdzie nie powinieneś/nnaś być gruby/a"). Polepszasz zdrowie (a jedzenie dużo białka jest zdrowe), to i polepsza się dna.
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: Toz to jest dramat #!$%@?. Nie dalej jak wczoraj oglądałem gościa co glodowki se robi I zbudowany jest tak jakiś kulturysta i mówi ze białka wcale nie pilnuje stara się ograniczać nawet bo jest zajebiscie niezdrowe.

  • Odpowiedz
Toz to jest dramat #!$%@?. Nie dalej jak wczoraj oglądałem gościa co glodowki se robi I zbudowany jest tak jakiś kulturysta i mówi ze białka wcale nie pilnuje stara się ograniczać nawet bo jest zajebiscie niezdrowe.


@DonMartyn: Minimalne zapotrzebowanie strukturalne jest niskie, a niższe tym bardziej jeśli jest na typowej kulturystycznej diecie wysokowęglowodanowej, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby był zbudowany jak kulturysta, szczególnie jeśli "suplementuje". ( ͡°
  • Odpowiedz
po suplach i producentach pojechał jak po burych sukach. Miałeś ataki dny?


@DonMartyn: Nie o takich "suplementach" mówię. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a druga sprawa, wcześniej mówiłeś o keto, teraz ze jednak keto niedobre bo mało białka. Skąd ta zmiana? Jakieś nowe artykuły czy badania czy tak o?


@DonMartyn: Lepsza sytość. Druga sprawa, że to co dla jednego jest ketogeniczne, dla drugiego niekoniecznie -
  • Odpowiedz
czaje, ale powiedz jak ta dna przebiegała u Ciebie? Kiedy się zaczęło? Miałeś ataki?


@DonMartyn: Przeoczyłem pytanie. Nie miałem nigdy dny.

czyli jeśli będę na low carbie np 40/40/20 to w ketozę nie wejde. Czyli teoretycznie wątroba nie będzie tak obciążona jak w ketozie. Czyli w przypadku dny lepiej!


@DonMartyn: Wątroba nie jest obciążona ketozą. Dietami niskowęglowodanowym się *leczy* schorzenia wątroby, np. stłuszczenie.
  • Odpowiedz