Wpis z mikrobloga

@pan_warell: Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech, Austrii. Częściowe restrykcje mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia, Luksemburg, Holandia i Węgry.

W Niemczech i Austrii istnieje tzw. Sonntagsruhe, czyli "niedzielna cisza". Oznacza to, że w niedziele i święta zamknięte są wszystkie sklepy; działać mogą tylko stacje benzynowe i sklepiki na dworcach kolejowych oraz położone w sąsiedztwie atrakcji turystycznych.
w.....s - @pan_warell: Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje ...

źródło: comment_F3XdQmXVWHAJ6clA9NnQlW1uIcgBN5U6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Heexi: a ja tam jestem zadowolony. Osiedlowe sklepy odżyły. Tak samo usługi gastronomiczne. Moja siostra ma wolne w niedzielę dzięki czemu możemy się spotkać na obiedzie u rodziców i pogadać bo w tygodniu nie ma czasu.
Na zachodzie niehandlowe niedzielę to norma od wielu lat i ludzie żyją. Ja też się przyzwyczaiłem.
#!$%@?ć malkontentów z wypoka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 78
@wstawajzs: nawet nie zamierzam kłócić, w dupie mam gdzie jest ten zakaz, może być nawet w każdym kraju w Europie, nie zmiana to faktu że jest po prostu głupi. Jak Niemcy zamkną restauracje w niedzielę to też zamkniemy? Jak zaczną Żydów zabijać to też super bo oni tak robią? To jest zaden argument.

Wiem tylko że jak w zeszłym roku byłem w Niemczech to w niedziele zrobiłem zakupy w markecie
  • Odpowiedz
@Heexi: nic nie mam do niedzieli nie handlowych, jaki macie problem ? Wcześniej można zrobić zakupy, czy zamówić nawet do domu, różowego można wysłać jak jest się w pracy, w czym problem
  • Odpowiedz
Uciekaj do Niemiec, ale czekaj tam też są takie niedziele xD

Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech, Austrii. Częściowe restrykcje mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia, Luksemburg, Holandia i Węgry.


@wstawajzs: w każdym innym przypadku prawczki i pisiorki grzmią o zgniłym zachodzie i tym że Europa upada, ale tylko nie wtedy kiedy pasuje im to do ich tezy xD
  • Odpowiedz
@pan_warell: Niemal całkowity zakaz handlu w niedzielę i święta obowiązuje w Niemczech, Austrii. Częściowe restrykcje mają Belgia, Francja, Grecja, Holandia, Luksemburg, Holandia i Węgry.

W Niemczech i Austrii istnieje tzw. Sonntagsruhe, czyli "niedzielna cisza". Oznacza to, że w niedziele i święta zamknięte są wszystkie sklepy; działać mogą tylko stacje benzynowe i sklepiki na dworcach kolejowych oraz położone w sąsiedztwie atrakcji turystycznych.


@wstawajzs: Skąd te info? Bo z tego
  • Odpowiedz
@wstawajzs: No to wiadomo - propaganda bez sprawdzonych informacji. Z resztą nawet w pierwszy dzień zakazu Polacy bodajże ze Szczecina jeździli na zakupy do niemieckiego marketu bo tam nie było zakazu.

Czyli tak jak powiedziałem - oni mają mniej rygorystyczny

Zakaz nie jest głupi, bo pewne rzeczy cywilizacyjne trzeba tutaj wprowadzać siłą.


@wstawajzs: Jest głupi bo nie ma żadnych podstaw do jego wprowadzenia. Cierpią na tym konsumenci, dziesiątki
  • Odpowiedz