Wpis z mikrobloga

@GrubyJ3zus: Bikoz łolpejper mnie się podoba, przypomina mi młode lata spędzone z Windows 7. Office muszę czasami używać, bo nie każdy dokument jest prawidłowo otwierany przez Libre Office. Ostatnio ogarniałem jakieś licencjaty i magisterki z technicznej strony, bez dostępu do MS Office musiał bym to wszystko od nowa pisać żeby było szybciej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
keepass xc?

używasz multiplatformowo? szukam czegoś na androida co by było bardziej responsywne i szybsze przy wklepywaniu

@Kic3k: Tak, zgadza się. Sprawdza się znakomicie, obsługuje nawet kody 2FA i ma wtyczki do przeglądarek. Tylko instaluj normalną wersję, bo snap nie gada z przeglądarkami i w ogóle jest ociężały. Synchronizacja haseł przez Google Drive. Mam go na Ubuntu, na drugim laptopie z Windows oraz w telefonie z Androidem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A czego LibreOffice brakuje?

@Znajomy_premiera_Morawieckiego: Pełnej kompatybilności z formatami MS Office, tymi nowymi, nie z 2007 roku. Nie każdy jest mistrzem semantyki i dobrych praktyk pisania dłuższych dokumentów. W Libre wystarczy otworzyć dokument MS Office w którym są inaczej niż domyślnie zdefiniowane marginesy i już całość się rozjeżdża. Trzeba ręcznie ustawiać wszystko na miejsce. Dużo jest tutaj winy samych ludzi, którzy zamiast tabulacji używają 10 x spację, do nowej linii nie