Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie,
Chciałbym w #ssis postawionym na #sqlserver on-prem wykorzystać sekrety z key vault z #azure.

W key vault chciałbym przechowywać dane do łączenia się do różnych baz danych, FTP itp.

Jak dobrać się do tego z poziomu Sql Server Integration Services zamiast standardowego connection managera czy pliku konfiguracyjnego?

#programowanie
  • 3
@inny_89: hmm.. SSIS wspiera chyba REST API, to możesz zrobić KeyVaulta oraz aplikację w AzureAD, nadać uprawnienia aplikacji do odczytu sekretów, pozwolić na dostęp z IP on-premises, a w jobie - pobrać Auth Token aplikacji a następnie puścić go do API Key Vaulta?
@Koliat:
Dziękuję za podpowiedź.
Nigdy nie korzystałem z AzureAD. Próbowałem się teraz w to wgłębić ale wydaje mi się, że będe mieć problem. Mógłbym Cię prosić o podanie trochę więcej szczegółów odnośnie tego elementu układanki? Jak do tego powinienem podejść?
@inny_89:
Z grubsza: Azure AD dostarcza tożsamość, uprawnienia i opcjonalnie - uwierzytelnianie użytkowników lub aplikacji.
Użytkownicy i aplikacje mogą mieć nadawane dostępy do różnych zasobów - np. konto aplikacji ("konto serwisowe") może mieć dostęp do KeyVaulta. Nadanie uprawnień aplikacji z KeyVaulta jest proste - po prostu wybierasz apkę z listy i uprawnienia jakie Ci potrzebne.
Azure AD wykorzystuje OAuth w celu uwierzytelniania. Żeby zarejestrować nową aplikację wejdź na https://portal.azure.com/#blade/Microsoft_AAD_IAM/ActiveDirectoryMenuBlade/RegisteredApps

Po zarejestrowaniu