Wpis z mikrobloga

  • 365
Dlaczego ktoś wpadł na tak świetny pomysł, żeby przy skrecie w prawo pieszym zapalało się zielone 3 sekundy po zielonym dla aut.

Jakby nie mogli być zschynchronizowane.
Dostaje zielone to jadę i od razu widzę, że piesi mają zielone, więc wiem, ze mogą wejść na przejście. Ale nie. Dostaje zielone, ruszam, a jak jestem na wysokości przejścia to dopiero dostają zielone i wpadają na pasy pod koła

#samochody #polskiedrogi #oswiadczenie #pord #motoryzacja
  • 23
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 368
@klokupk: w zgniłych i zacofanych niemczech zielone dla pieszych i rowerzystów zapala się chwilę przed zielonym dla samochodów. Może u nas chcieli tak samo, ale kabelki odwrotnie połączyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klokupk: pol biedy pieszy, ktory na jezdnie zdazy zrobic jeden krok. rowerzysty kiedys o malo nie rozsmarowalem bo jak na cwierc mili wystrzelil. Mialem zielone, piesi mieli czerwone, to jechalem... Lata minely a jeszcze mi tamta sytuacja cisnienie podnosi
  • Odpowiedz
@klokupk: w Gdańsku w sporej części tak jest. Najpierw zielone dla pieszych i najpierw czerwone dla pieszych. Więc wiesz, że można zaraz jechać i masz dwie/trzy sekundy więcej na reakcję przed pomarańczowym
  • Odpowiedz
@klokupk: @Dzyszla: jakby co to informuje że kierowca ma sie spodziewać tego że zielone światło zapala sie dla wszystkich na tej samej drodze, czyli dotyczy to także przejść dla piesyzch przy skrętach prawo/lewo.
Debilne rozwiązanie że sygnalizacja nie włącza sie w tym samym momencie ale jest to zupełnie zgodne z przepisami, dodatkowo w przypadku jakiejś niebezpiecznej sytuacji to kierowca osobówki ma z gory #!$%@? bo to podstawy z
  • Odpowiedz
@klokupk: Debil który opracował taki cykl świateł powinien dostać w ryj mokrą szmatą do podłogi, to jest mega niebezpieczne, w mojej okolicy też tak było ale na szczęście zmienili (już po dwóch latach od założenia świateł).
  • Odpowiedz
@klokupk: Gdzieś mi się obiło o uszy, że przepisy wymagają, że nie może zapalać się zielone dla pieszych później niż dla samochodów w tym samym kierunku. Zgłoś do swojego ZDIZ czy co tam masz od organizacji ruchu.
  • Odpowiedz
@sz-n: > w zgniłych i zacofanych niemczech widziałem dużo skrzyżowań, gdzie do skrętu w prawo w ogóle nie było świateł tylko znak "ustąp" a w lewo i prosto światła. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie.
  • Odpowiedz
  • 2
@klokupk najgorsze jest to, że jest to powszechne rozwiązanie na wielu krzyżówkach w wielu polskich miastach. Projektował to jakiś oderwany od rzeczywistości debil. Nie widzę ani jednego sensownego powodu aby coś takiego zrobić. Ilu ja bym już pieszych tak skasował to głowa mała.
  • Odpowiedz
Debilne rozwiązanie że sygnalizacja nie włącza sie w tym samym momencie ale jest to zupełnie zgodne z przepisami


@piekuo: jest wiele debilnych rzeczy zgodnych z przepisami, ale po to się jest myślącym człowiekiem żeby te przepisy zmienić i żeby były bardziej życiowe i bezpieczne, w końcu non stop krzyczą o tym bezpieczeństwie, a tak jest wielki chuuj z tym

Gdzieś mi się obiło o uszy, że przepisy wymagają, że nie
  • Odpowiedz
@inny_89: @sz-n: biorąc pod uwagę, ilu debili ciśnie na czerwonym, to synchronizacja jest taka, żeby wyjeżdżający samochód został zebrany przez śpieszącego się, a piesi cało przeszli przez pasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klokupk: Ja w ogólę mam wątpliwości czy zielone dla prawoskrętu i pieszych w tym samym momencie to dobry pomysł.
Nie zliczę ile razy duże skrzyżowania były blokowane przez takie rozwiązanie, a co za tym idzie, na zielonym świecącym się 30sek przejechały 2 samochody.
  • Odpowiedz
Od nastu lat mieszkam i jeżdżę w Irlandii. Tu nie ma takiej możliwości że samochód i pieszy może być w tym samym momencie na jezdni. Jak jadę do Polski to mnie hooj chce strzelić. Mam zielone skręcam w prawo i mam pieszego przed maską. Albo zjeżdżam z ronda i koorwa 2 metry od zjazdu przejście dla pieszych. Ja się zatrzymuje, samochód za mną się zatrzymuje ale już na rondzie i robi się
  • Odpowiedz
  • 0
@PeterFile @klokupk przepisy wyraźnie mówią, że w poprawnym programie sygnalizacji pojazdy nie mogą dojeżdżać do przejścia przed pieszymi. Można wiedzieć gdzie jest to skrzyżowanie?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pieron mogę Ci wskazywać na bieżąco, bo z głowy nie pamiętam. Na pewno Stalowa/Oporowska we Wrocławiu. Jest w mieście jeszcze kilka takich, którymi jeżdżę codziennie
  • Odpowiedz
@klokupk: popieram pomysł. Dodam od siebie, że fajnie by było gdyby światło pomarańczowe z czerwonego na zielone mogły by świecić dłużej np. kosztem czerwonego bo by zdążyć idealnie muszę czekać już z napiętą nogą na sprzęgle a jak mam na luzie zanim zdążę wrzucić 1 i spokojnie sobie ruszyć to zielone już świeci. jak się dużo jeździ ta sekunda to czas w którym się ładnie ogarniesz a nie musisz zap#%$@#ć
  • Odpowiedz