Wpis z mikrobloga

Mirasy z #rower
Na wstępie prosze nie krzyczec gdyz lat sporo nie mam i nie znam jeszcze wszystkich przepisów ruchu drogowego poza podstawami, ale nie wiem jak zachować się w takiej sytuacji jak na obrazku. Jadę rowerem na drodze rowerowej i jak widac jest przejazd dla rowerow przy pasach. I teraz Pytanie czy jadąc drogą dla rowerów mogę orzez ten przejazd przejechac od razu i nie hamować czy muszę się zatrzymac i najpierw przepuścić potencjalneho kierowce chcącego z bocznej uliczki dotać się na główną?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #ruchdrogowy
t.....0 - Mirasy z #rower 
Na wstępie prosze nie krzyczec gdyz lat sporo nie mam i ni...

źródło: comment_fuqE2KeHRWo7LwKxCKm9ec0PovGtOgti.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@tg1310: niby jesteś na pierwszeństwie, ale co to za pierwszenstwo jak ty będziesz leżał połamany w szpitalu, a gość z auta wymieni sobie maskę i zderzak. Lepiej się rozglądać, zwolnić i przede wszystkim zastosować zasadę ograniczonego zaufania i traktować innych uczestników ruchu jak debili, którzy mogą w każdej chwili coś #!$%@?ć
  • Odpowiedz
  • 0
@krabozwierz dzięki za odpowiedź. Pytałem teoretycznie. Oczywiście zawsze zwolnie do tych prędkości w której mogę się zatrzymac wrazie czego. Kurcze ze czlowiek nie moze sie poczuc bezpiecznie gdy ma pierwszenstwo i jechac niczym kierowca auta na głównej.,A tak jak wyjedziesz gdy janusz się zatrzyma na tym wyjezdzie właczy kierunkowskazy i będzie czekał na ,,swoja kolej" na glównej. I przejedziesz mu przed maską bo z tyłu juz kolejny czeka. To się wkurza i
  • Odpowiedz
@tg1310: z doświadczenia wiem, że w takich sytuacjach lepiej jest objechać auto z tyłu niż z przodu, bo wtedy jest mniejsze ryzyko, że typ się zagapi w lewo, czy w prawo, nie popatrzy przed siebie i cię walnie
  • Odpowiedz
@krabozwierz: dokładnie taka jak z googla. Zakładasz, że umieją jeździć przestrzegają prawa chyba, że robią coś dziwnego. Z Twojej wypowiedzi wynika, dokładnie odwrotnie. Od razu zakładasz, że nie umieją
  • Odpowiedz