Wpis z mikrobloga

Jako przyszły potentat rynku nieruchomości mam do trójmiejskich wyjadaczy-kamieniczników pytanie.

W najbliższym czasie będę miał do wynajęcia dość spore mieszkanie (koło 100 metrów) tylko nie bardzo wiem na jaki target klienta się nastawić ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Do rzeczy:
-Układ to 3 małe pokoje + salon + kuchnia + łazienka
-umeblowanie w stylu wczesnych lat 90tych a narazie brak funduszu na wymianę
-trochę lipna lokalizacja Jasień ul. Pólnicy, raczej wszędzie daleko, budynek też początek 90tych
-czynsz plus rachunki koło tysiaka miesięcznie ()

No i pytanie czy szukać studenciaków na pokoje czy nie odstraszy ich lokalizacja czy wynająć w całości ale taki metraż raczej łatwo nie będzie, no i o jakich stawkach mówimy bo jak patrzyłem jakis czas temu pokoje dla studentów to za 700 PLN w takim dość nowoczesnym standardzie.

Liczę na merytoryczną dyskusję oraz to że trójmiejskie rekiny rynku wynajmu wpuszczą świeżaka na swój teren ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gdansk #nieruchomosci #mieszkanie #janueszebiznesu
  • 24
  • Odpowiedz
-Układ to 3 małe pokoje + salon + kuchnia + łazienka

-umeblowanie w stylu wczesnych lat 90tych a narazie brak funduszu na wymianę

-trochę lipna lokalizacja Jasień ul. Pólnicy, raczej wszędzie daleko, budynek też początek 90tych

-czynsz plus rachunki koło tysiaka miesięcznie (
  • Odpowiedz
@namiot666: witam sąsiada:D te czynsze to faktycznie masakra. Masz do wyboru studentów albo potocznie mówiąc Ukraińców. Oczywiście na pokoje. Jedni i drudzy to loteria, ale chyba wolałbym wynająć studentom.
Generalnie uważam, że lokalizacja nie jest za fajna, ale pamietaj, ze wsród puli tzw studentów masz też po prostu absolwentów dojeżdżających do pracy, ci są chyba nawet lepsi, bo imprezy rzadziej. Jak masz jakiś pokój powyżej 16m to możesz pisać, że
  • Odpowiedz
@namiot666: Zadaj sobie pytanie, czy masz dużo czasu, by obsługiwać to mieszkanie - oraz czy jesteś elastyczny i możesz się pojawić w mieszkaniu np. rano, bo będzie taka potrzeba. Jeśli nie, to wynajem na pokoje osobom pracującym, bądź AirBnB może być uciążliwy ze względu na konieczność wymiany pościeli, dawanie kluczy i inne uciążliwe rzeczy.
Wynajem całości jednej rodzinie / jednej grupie osób na dłuższy czas odciąża Cię - to jest
  • Odpowiedz