Wpis z mikrobloga

#yamaha #motocykle #motomirko
Siemanko, powoli szukam motocykla na przyszły sezon.
Po skuterze i 125 przyszedł czas na coś większego.
Budżet ~12000
Motocykl głównie do miasta, w zależności od pogody robię kilkadziesiąt do 100km dziennie.

Pierwszym wyborem był duke 390 ale w ten cenie maja już spore przebiegi a podobno serwis jest bardzo drogi.

Następnym wyborem było mt 07 ale po dokładnym sprawdzeniu, za porządny egzemplarz trzeba dać więcej

Od kilku dni oglądam MT 03, roczniki 07/08, w tej cenie można znaleźć już coś ciekawego.

W internecie same pozytywne opinie, niskie spalenie, mało awersyjny itd.

Może ktoś z was miał przyjemność jeździć na 3?

Dobry wybór na pierwszy „prawdziwy” motocykl?
Z tego co czytałem, raczej powoli się rozkręca i dopiero przy 8k się odpala.
Niecałe 50km do miasta powinno w zupełności mi wystarczyć.

Jeździć będę na 99% zawsze sam, bo różowy chce jeszcze żyć xD
mchmjszk - #yamaha #motocykle #motomirko 
Siemanko, powoli szukam motocykla na przysz...

źródło: comment_OEIsg9TyKFvhhiI0fVRumNisW1OgA7Ys.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
@stanley88: Jeździłem 600 właśnie i mi się nie podobało. Może to kwestia doświadczenia, ale motocykl wydawal mi się zbyt twardy i mało elastyczny w porównaniu do 7.
  • Odpowiedz
@lajt: Na pewno jest mniej elastyczne 03 niż 07. Ale zabawa zaczyna się kiedy potrafisz wykorzystać cały potencjał i nie boisz się odkręcić. Dla świeżaka na pewno łatwiej będzie na 07 choć 03 to moje pierwsze moto i po 5 latach nadal się nie znudziło
  • Odpowiedz
@mchmjszk: Ja w tym roku kupiłem polski salon 38 nalotu nie weryfikowałem czy prawdziwy przebieg ale był amortyzator do zrobienia koszt 400 pln i wiadomo był kładziony ale nie przeszkadza mi to bo rama prosta. Zapłaciłem 11.600 pln
  • Odpowiedz
@mchmjszk: sam tak szukam, ale przejeździłem 2.5 sezonu na sv650 i moc mnie raczej nie przeraża, ale litra nie potrzebuje bo tez glownie miasto. na razie mysle o bmw f800r, gsr, moze jakaś kawa z, najrozsądniej chyba wychodzi fz6, ah ale to bmw :/
  • Odpowiedz
  • 0
@szczemat: Najbardziej wizualnie podoba mi się 07, finansowo stać mnie na starsza 03, ale moze uda mi się namówić szefa na leasing z moja wpłata i wykupem to wezmę nowa 07
  • Odpowiedz
@mchmjszk: bajaj to indyjski producent produkujący części do ktm i posiadający w nim 40% udziałów :) zasadniczo to Top 3 producentów na świecie. No i bajaj 400 to właściwie duke 390
  • Odpowiedz
@mchmjszk: nie czytałem o żadnych problemach. Wiec pewnie jak z częściami do ktm- znaczy spoko.
Zaciski tez br bre (brembo) możesz obejrzeć recenzje. Sam jeżdżę jeszcze 125- ale kolejny będzie pewnie dominar
  • Odpowiedz