Wpis z mikrobloga

siemanko mirasy, potrzebuję porady.
nie mieszkam w Polsce, dostawca internetu ograniczył mi ilość urządzeń podłączonych do sieci do 10, co robi się wkurzające kiedy np. ktoś mnie odwiedza lub chcę podłączyć jakieś smart #!$%@?. router działa tylko i wyłącznie w trybie bridge, dostęp do internetu nadawany jest poprzez adres mac. zauważyłem że jeśli np. podłączę komputer przez WiFi i na nim zrobię przenośny punkt dostępu- mogą do niego podłączyć się urządzenia bez limitu. w głowie powstal pomysł i szukam urządzenia- może ktoś podpowiedzieć?
poszukuje jakiegoś punktu dostępowego, małego routerka z funkcją repeatera, żebym miał widoczny jego mac address, połączył go sobie do routera głównego i zrobił nową sieć w mieszkaniu, ale żeby router widział go jak zwykle urządzenie typu komputer, telefon.
na rynku jest dużo repeaterów, nie miałem z nimi do czynienia. nie wiem czy one tworzą nowe sieci czy wzmacniają obecne. może ktoś pomóc?
dzięki!
#it #wifi #programowanie #komputery #sieci #router #internet #kiciochpyta
  • 6
@Dusha: do routera który mam dokupić drugi router? jest jakaś możliwość żeby zainstalować ten nowy w drugim pokoju i żeby odbieral sygnał WiFi i nadawał sygnał WiFi tylko z inną nazwą sieci etc? chodzi mi szczerze mówiąc o odwzorowanie opcji "przenośny punkt dostępu" z mojego laptopa z Windows 10.
@Dusha: to też rozwazalem, mam w sumie w mieszkaniu jakiegoś starego netgeara, jutro spróbuję-dzieki. jednak jak to w mieszkaniu nie za bardzo mam miejsce na dwa karakany jeszcze spięte kablem. rozwiązanie bez kabli- WiFi to WiFi odrzucasz czy nie masz wiedzy jak takie coś zrobić? z tego co widziałem ideą repeaterów WiFi jest powielenie istniejącej sieci, nie wiem czy to powiela sam sygnał radiowy czy tworzy nową sieć o takiej samej