Wpis z mikrobloga

  • 2
@Eligo mam m.in. Corsę z 2007 i tam jeszcze tragedii nie ma, ale słyszałem że w astrach oleju się nie wymienia tylko dolewa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eligo: sprzedac xD wyglada jak ta od kolegi co teraz wystawial. Z Opola?
Pije olej na potęgę, co chwilę jakies pierdoły się psuły, aż raz zatrzymala sie na rondzie xD
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: Moje auto nie było kupowane w Opolu. Co do picia oleju, to czytałem że dużo zależy od egzemplarza na jaki się trafi, Będę jeździł, obserwował i jak będzie chlał olej to sprzedam xD
  • Odpowiedz
Sprawdzaj stan przednich mocowan amortyzatorow, miejsce ktore lubi brac ruda, tesciowi kiedys wybilo amortyzator, cale szczescie ze tylko maske otwarlo a nie zrobilo dziury na wylot
  • Odpowiedz
@Eligo: gratki, miłej jazdy. nasz 1.4 90 trochę nawet się odpycha i daje rade w 4 os nad morze zajechać, takze nie słuchaj 'speców' dla których poniżej 200 koni to nie auto xD

gazuj i będzie pan zadowolony, nam tak wiele znowu oleju nie spija
  • Odpowiedz
@Eligo: też lubił ale ostatnio po wymianie filtru i oleju cos mniej przestal brac no i poprawki do gazu byly. ale faktycznie bylo wiecej dolewania niz wymieniania :P

teraz jest okej. ani oleju ani do chlodnicy nie dolewam :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Eligo przednie zawieszenie, sprawdź górne mocowanie amortyzatorów (pod plastikowymi zaślepkami, gdzie śruba jest) często baaaaardzo gruba warstwa rdzy lubi się tam zagnieździć. Typowe dla astry.
Właściciel 1.6 w kombi here ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Eligo: ja po kupnie mojej zrobiłem remont góry (głowica, szlif gniazd, 4 nowe zawory, UPG, i chyba pierścienie; niestety niemiec robił interwał oleju co 30k tak jak książka mówi), wyszło mi ok 2k za to ale od 60k nie wzięła ani grama oleju między wymianami (co 10k i warto pilnować). Więc masz rację, że wiele zależy od egzemplarza i nie przejmuj się tym co tam wyżej piszą, że każdy tak ma.
  • Odpowiedz
@Birui: mam xep'a ;) litr na tysiac :D Nie kopci nie kaszle , wydech idealnie wypalony a olej znika . Butelka 5L kosztuje mnie 50 zl. Na butelce robie 5 tys. Za 2 tys pln bede mial 40 butelek co daje jakies 200tys przebiegu czyli dla mnie jakies 4-5 lat. nie ma szans zebym to auto trzymal tak dlugo ;)
  • Odpowiedz
@Eligo: Ja mam 1.8 w podtlenku gazotu i niestety - też pije olej. XD Jak chyba każdy Opel. Jeśli Ci się trafił egzemplarz spoko to może i nie będzie pić - czego Ci życzę. Ja kupuję olej z GM, 85zł z 5l, więc wliczam to w cenę gazu - i aż tak źle nie wychodzi. :) U mnie jakoś litr na 3k km.
  • Odpowiedz